Skocz do zawartości

Gotowy do lotu tak wygląda:))


ejdzej88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, budowa dobiegła końca :) Mój model Kadet Senirita (160cm rozpiętości) jest gotowy do lotu. Żeby rozbić go w czasie lotu, a nie startu mam parę pytań. To może jeszcze się pochwalę silnik ASP .32 aparatura Sanwa VG6000, waga do lotu około 1600g przy 48,12 dm powierzchni nośnej. Ateraz pytania:

 

1) Silnik dotarł się idealnie łatwo wyregulował, ale u Mnie po regulacji szpilka wykręcona jest jeden obrót to dobrze?? Czy chinolą zdarza się zrobić za długą iglicę??

 

2) Jak ustawić stery?? Ustawiłem EPA tak jak przewidziała instrukcja modelu, w miarę wytrymowałem(chociaż model jeszcze nie leciał). Mam tylko ster kierunku i wysokości więc mikserów nie będę mógł użyć czy tak?? No i do czego służy wychylenie wykładnicze. Znalazłem tylko by ustawić tyle i kropka, ale co to daje?? W praktyce gdy chodzi o sterowanie??

pozdrawiam

PS Gdzie latacie w Warszawie??

http://img505.imageshack.us/img505/9869/img0146op7.jpg

http://img505.imageshack.us/img505/8402/img0145ax8.jpg

http://img505.imageshack.us/img505/2371/img0147st3.jpg

 

Waży 1390g bez pakietu i odbiornika waga zadowalająca zbiornik 250ml

 

qpa: max fotki 800 na 600, i co tak zaawansowany model robi w tym dziale? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmm . wychylenia wykladnicze polegaja na tym ze przy neutrum drazka jest mniejsza czulosc. Zakladamy ze normalnie ster wychyla sie o 10 stopni przy wychyleniu drazka o 1/4 .. przy expo zalozmy wychyli sie o 5 stopni. Nie oznacza to tez ze wychylenia sie ograniczaja poniewaz czulosc drazka wzrasta wraz z wychyleniem go coraz dalej. Tak ze na koncu drazka bedzie ten sam wychyl steru co bez expo. Ma to za zadanie zabezpieczyc przed gwaltownymi ruchami drazkow jednoczesnie zachowujac pelne wychylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gotowego trenerka i zaczynasz dopiero latac modelami to najpierw sprawdz wywazenie modelu , potem proponuje ci znalazdz kolege ktory juz latal modelami RC i niech pierwszy raz ON sprobuje wystartowac a gdy model bedzie na wysokosci ok 100 mtr przejmij od niego aparature ale niech on bedzie kolo ciebie zeby w kazdej chwili mogl za ciebie sterowac modelem. A najlepiej to podlaczyc kabel /nauczyciel uczen / z kolega i tak nauczysz sie szybciej latac a nie rozbijac modele.

 

Pozdrawiam i zycze dlugich lotow. Modelarz Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo dobrze widze albo to zludzenie, to lewy plat (patrzac od przodu) masz ujemnie zwichrzony ( koncowka przy spływie zadarta do gory) a drugi nie. Jak jest w rzeczywistosci?? oba zwichrzone? jeden? czy zaden? jak jeden to koniecznie zwichrz drugi, jak zaden to moze tak zostac, ale lepiej obie koncowki dac na -2 stopnie wzgledem centroplata. Prz przeciagnieciu pojdzie na dziub, a nie na skrzydlo.

 

Popatrz od spodu na zdjete skrzydlo i bedziesz widzial, jak jest tylko jedno to daleko nie poleci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złudzenie:)...już wiem skąd, na końcu prawego skrzydła, patrząc od przodu lewego jest lekka smuga czerwonej farby:) No co pierwszy model oklejałem folią

 

No myślałem, że tu się rozpisujemy nad pierwszymi modelami, a to moja pierwsza konstrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem, że tu się rozpisujemy nad pierwszymi modelami, a to moja pierwsza konstrukcja

No no,ciekawe jak bedzie wygladala czwarta albo szosta.

Jak na poczatkujacego,to wcale ladnie Ci to wyszlo.

Gratuluje.Ale sam nie oblatuj modelu.Daj go na chwile w lapki kogos kto juz lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota, jezeli tak dalej będziesz robił to nic tylko podziwiać twoje następne konstrukcje.

Widzę że robisz bardzo dokładnie i starannie.

Zrób drugiego trenerka byle jak bo tego szkoda dawać na naukę latania (jakby sie miał uszkodzić) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze postawiłem na swoim:) Model oblatany zaliczył dwa krótkie loty przy drugim przechyliło go na skrzydło i przychaczyłem o ziemię.... W sumie adkleił się tylko statecznik nic się nie połamało poza śmigłem, więc widzę, że przy tym modelu bez lotek będzie tródno. Dorobię lotki i wracam do latania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
albo dobrze widze albo to zludzenie, to lewy plat (patrzac od przodu) masz ujemnie zwichrzony ( koncowka przy spływie zadarta do gory) a drugi nie. Jak jest w rzeczywistosci?? oba zwichrzone? jeden? czy zaden? jak jeden to koniecznie zwichrz drugi, jak zaden to moze tak zostac, ale lepiej obie koncowki dac na -2 stopnie wzgledem centroplata. Prz przeciagnieciu pojdzie na dziub, a nie na skrzydlo.

 

Popatrz od spodu na zdjete skrzydlo i bedziesz widzial, jak jest tylko jedno to daleko nie poleci :wink:

 

odwrotnie-> lewe i prawe skrzydlo a calosc to plat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.