Skocz do zawartości

Pioneer 1400mm z kamerą GoPro Hero3+ na pokładzie


Mr.Gajwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaprezentować wam mój własny film z modelem pioneer w roli głównej. Miłego Oglądania!

 

https://www.youtube.com/watch?v=oHUQcJnXdRQ

 

Oczywiście pozytywne komentarze oraz cenne uwagi mile widziane.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Jest to mój pierwszy model a lataniem zainteresowałem się około miesiąca temu. Zaczynałem od modeli Off-road'owych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardzo dobrze się ogląda. Nie myślałem, że ujęcia do tyłu mogą być tak ciekawe. Gratuluję filmu, choć końcówka rani oczy. Te rozrzucone szczątki.... echh...

Widzę, że Pioneer przerabiany na wyczynowy :) Te przedłużenia lotek i SW. Domyślam się, że wzmacniałeś skrzydła?

 

Crashe przykre, a ten w okolicach galerii handlowej szczególnie. Nie masz wrażenia, że latanie w takich miejscach jest nieco niebezpieczne?


Ładnie:) Czym malowałeś pionerka? Chce tez przemalować jakoś mojego sky surfera i nie wiem co będzie się najlepiej trzymać epp.

Druga sprawa to kable serw, nie obawiasz sie wyrwania przy lądowaniach?

 

To chyba nie są kable od serw, tylko wzmocnienia i stabilizatory skrzydeł. Pewnie autor potwierdzi. 

Na zewnątrz widać jedynie odbiornik lub ESC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneerka malowałem farbą wodną w spreju choć za pierwszym razem nie zmatowiłem powierzchni i farba odchodziła płatami. Człowiek uczy się na błędach więc po przejechaniu papierem ściernym pomalowałem go na nowo i teraz jest wszystko ok.

 

Ponieważ model nie jest przystosowany do lotów jakie wykonuje dokonałem parę zmian.. były te gorsze (np. przedłużenie lotek) i lepsze.

 

Przedłużenie lotek pogorszyło sterowność oraz pojawiał się efekt uboczny tzn. przy dużej prędkości lotka od wysokości wpadała w "falowanie"?

Założenie zawiasów na lotki jest lepszym rozwiązaniem. Przykleiłem też "dolot powietrza" tzn. wykorzystałem tekturową rurkę po "sreberku śniaraniowym" i teraz silniczek się tak bardzo nie grzeje. Regulator oczywiście poza kabiną też dla lepszego chłodzenia. Skrzydła są wzmocnione sznurem który widać na ujęciach. Skrzydła też nie układają się w literę u co czasem przyprawiało mnie o dreszcze.

 

Ten lot koło Galerii... to była głupota ale nie mogłem się powstrzymać :) dostałem nauczkę :) w obu przypadkach crashu zawiódł odbiornik. Ekran anteny został naruszony i model nie reagował prawidłowo na aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się ogląda!  :) Używasz GoPro Hero 3 + Black czy Silver? Do mnie idzie Silver + i patrząc na te nagranie już się nie mogę doczekać  :D Radziłbym Ci nie latać tak blisko lotniska no chyba, że akurat nie ma na nim ruchu i masz pozwolenie. Wiesz jak jest, w takich strefach nie warto ryzykować. Posiadanie GoPro Hero 3+ to zaleta, więc ustaw sobie 1080p 60fps. Jeżeli chcesz coś nagrywać to również poleciłbym Ci ustawić mniejszy End Point(wychylenie serw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze kamera nagrywa w 60fps ale miałem z tym małe problemy... poza tym filmik w 30fps 7 minutowy zajmuje prawie 1gb

Wiem ze kamera nagrywa w 60fps ale miałem z tym małe problemy... poza tym filmik w 30fps 7 minutowy zajmuje prawie 1gb.

 

Jeśli chodzi o kamerę to mam wersję Silver:) nie zawiedziesz się! Jakość filmów powala. Wady?

Nie radzi sobie w ciemnościach i bateria trzyma krótko.

Jeśli chodzi o wychylenie... mam podstawową aparaturę pioneera

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. To jaki wielki jest plik zależy też od karty pamięci; im szybsza prędkość zapisu tym mniej miejsca zajmuje i można nagrywać dłużej  :)

2. Jeżeli GoPro słabo radzi sobie w słabym świetle to ustaw opcje "SPOT METER" w opcjach "CAPTURE SETTINGS", efekt gwarantowany!!! A na żywotność baterii nie mam zastrzeżeń, z resztą baterie w kamerkach sportowych nie trzymają się jak w zwykłych kamerach, bo nie mogą dużo ważyć  ;)

3.Do kręcenia przy słabym świetle świetnie sprawia się PAL!!!

Edytowane przez tlenex98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.