Skocz do zawartości

[U] Plany modeli


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem płyty DVD z planami modeli, jest tego gdzieś ponad 3000 szt. (5GB)

Są to w większości plany z internetu, tylko że zebrane w jednym miejscu.

 

Jeżeli macie problem znaleźć jakiś plan w necie to w miarę możliwość postaram się pomóc.

Mogę przesłać spis katalogów (jest tego 52 strony) aby ew. samemu wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że mam na tych płytach klauzule że nie wolno mi tego rozpowszechniać publicznie, a takie pokazanie tego tym by było.

A przy okazji to ktoś się nad tym napracował aby to zebrać i chciał trochę na tym zarobić a ja mu mam to zepsuć :(

Co innego pomoc jednostkowa dla kogoś kto od miesięcy szuka jakiegoś konkretnego planu, albo zbiera wszystkie dostępne informacje o jakimś modelu. A co innego jest skopiowanie żywcem wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak siedząc wieczorem na ebay trafiłem przypadkowo na plany, i tak mnie naszło aby poszukac więcej i znalazłem kilka róznych płyt. Najwięcej to USA (zamówiłem też) ale był UK. Tylko że te to jakaś samoróbka i nie wiem czy będą się powtarzać (płyty przyszły z UK w 4 dni).

Jak ktoś chcę niech szuka na ebay "Model Aircraft Plans" lub Radio Control Plans" lub inne.

Na płytach jest też masa różnych programów i informacji dodatkowych (dokładny montaż silników, dobór elementów itp) naprawdę bardzo dużo.

Są plany wszystkiego co lata od depronu po żywice, od mini szybowców po budowa śmigłowców. Są też plany stworzone przez polaków.

Czekam jeszcze na płyty z USA.

 

EDIT

Bynajmniej nie bedę tego udostępniał publicznie, najwyżej tak jak pisałem, jakieś trudniejsze do znalezienia plany, lub bardzo ciekawe mogę pojedynczo przesłać.

Sądzę że taki zbiór każdemu by się przydał, tylko nie jestem całkiem pewien legalności sprzedawanych płyt.

Tylko jeżeli są to plany które już są udostępniane w internecie, to czy je wolno tak sprzedawać?

 

EDIT 2

Nie ma tam planów nowych modeli, w wiekszości są to plany starsze do 2005roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.