Skocz do zawartości

Pytanie do budowlańców


skraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wraz z kolegą remontujemy mieszkanie i mamy koncepcje położenia paneli laminowanych w przedpokoju. Wszystko szło dobrze do momentu zrywania płytek - okazało się, że posadzka jest bardzo nierówna, zatem przygotowaliśmy podłoże do wylewki samopoziomującej i zrobiliśmy ją. Była ona firmy Atlas Sam 100. Wczoraj wyglądało na to, że wszystko jest ok, natomiast dziś rano okazało się, że jednak nie wypoziomowała tej posadzki i są góry i doliny, prawdopodobnie masa była zbyt gęsta, (robiliśmy wszystko wg. zaleceń producenta, co do mililitra). Postanowiliśmy, że trzeba teraz od nowa to wszystko zrobić, ale jak? Mam dwie koncepcje:

-zerwać tę wylewkę i od nowa ją zrobić (czy będzie ona łatwo odchodziła od posadzki?)

-albo skuć te góry i wylać na tą poprzednią nową (oczywiście rzadszą) i właśnie nie wiem i nie mogę znaleźć informacji czy można na poprzednią wylewkę wylać nową?

Który pomysł wg. Was będzie korzystniejszy i lepszy? Może macie jakieś inne pomysły? 

Z góry dzięki za podpowiedzi i rady!! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czas zużycia (od wymieszania masy do zakończenia prac) min. 30 minut

Wchodzenie na podkład po 6 godzinach

Czas pełnego wiązania i wysychania min. 2 tygodnie

Może po wymieszaniu masy minęło wam dłużej niż 30 minut i masa była za gęsta ??

Jak widać schnie około 2 tygodni, więc może warto ją usunąć (póki lekko odejdzie) i nanieść nową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiemy :D

 

Zacznijmy od podstaw.

1. Zerwaliście płytki i okazało się, że podłoże jest nierówne. Dlaczego? Został klej, ślady po dłucie?

2. Z czego jest strop (ew. co to za budynek, powojenna kamienica, blok z wielkiej płyty)

3. Jak duże są nierówności?

4. Ile możecie podnieść posadzkę.

 

Jak możesz pokaż zdjęcia tej katastrofy.

 

Przy okazji. Robiliście zgodnie z instrukcją? Przecież to trzeba było wypoziomować. Samopoziomująca jest tylko z nazwy.

 

Układanie masy

Masę wylewa się maszynowo - przy użyciu agregatu mieszająco-pompującego z ciągłym, przepływowym dozowaniem wody. ATLAS SAM 100 może być również wylewany ręcznie, ale tylko na powierzchniach podzielonych na pola technologiczne o wielkości 10÷15 m². Przed przystąpieniem do prac należy wyznaczyć w pomieszczeniach przyszłą grubość podkładu (na ścianach i w polu wykonywania). Możemy tego dokonać np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Przygotowaną masę rozlewa się równomiernie do ustalonych wysokości, unikając przerw. Bezpośrednio po wylaniu każdego pola należy materiał odpowietrzyć, stosując np. wałek odpowietrzający lub szczotkę z długim, twardym włosiem. Szczotkę prowadzimy ruchem wstrząsowym wzdłuż i w poprzek zalanej powierzchni. Te czynności ułatwiają rozpływanie i poziomowanie masy. Założone pole układania masy należy wypełnić, wyrównać i odpowietrzyć w czasie ok. 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to blok z lat '80. Posadzka popękała i zrobiły się różnice poziomu, poprzedni właściciel zaszpachlował to i następnie na te płytki położył wykładzinę i nic nie było widać. Nierówności po wylewce nie są duże, po prostu, w jednym miejscu jest więcej, w drugim mniej, powiedzmy, że różnica między taką górą a doliną to 5mm maksymalnie. Natomiast posadzkę możemy podnieść o jeszcze ok. 10mm. Wszystko było robione zgodnie z instrukcją, no ale jednak poszło coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wałek z kolcami używaliście do odpowietrzania wylewki ?. Powinno się zrobić poziom na starej posadzce poprzez np. danie kołków fi 6mm co ok.1,5m wypoziomowanie ich poziomicą i wtedy wylać, przy wylewaniu widać ile brakuje lub jest za dużo wylewki

Chodzi mi o taki wałek

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fbi.gazeta.pl%2Fim%2F9%2F2833%2Fz2833949X.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fforum.budujemydom.pl%2Fpodloga-z-paneli-t9856.html&h=372&w=500&tbnid=56KMXAkbXWM-hM%3A&zoom=1&docid=QHBQUsove8SgyM&ei=1MfCU5nQGOHy7AbhtYG4Aw&tbm=isch&client=ms-android-samsung&ved=0CCMQMygHMAc&iact=rc&uact=3&page=1&start=0&ndsp=12

Jeszcze jedno jak jest duża powierzchnia do trzeba zrobić dylatacje żeby nie popękała posadzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy coś na wzór tego wałka z kolcami, także o to też spokojnie. W sumie jest 11m2, bez żadnych przegród itd. Majster w castoramie twierdził, że nie trzeba dawać kołków dzięki którym złapie się poziom, twierdził, że masa sama odpowiednio się wypoziomuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jest taka opcja, ale po poszukiwaniach w necie nie znalazłem tego typu ofert... Więc wstępnie odpada.

Także w tej chwili myśle, że po prostu złapiemy poziom tymi kołkami albo czymś tam na ten wzór i zrobimy nową wylewkę na poprzednią (tak wyczytałem na jakieś stronce, jeżeli tak być nie może to proszę mi to powiedzieć :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlifowanie nierówność maszyną wyjdzie najtaniej i szybciej więc ja bym tak zrobił ????

Posadzka musi dobrze wyschnąć (ok. 2 tygodni)bo inaczej nowa na 95% się odparzy i trzeba będzie ją usunać ????. Poszukaj firmy w internecie wypożyczalnia sprzętu budowlanego np. www.ramirent.pl jest tego pełno więc to najlepsza opcja

Tu masz link do ramirenta i takich maszyn http://m.ramirent.pl/katalog_34_frezarki.htm

Mieszczą się w Gdańsku i Gdyni więc masz blisko ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.