Jump to content

Problem z mocą silnika


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

Witam serdecznie wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.

 

Co prawda modelarstwem sie nuż nie interesuje od kilku lat, ale mam nadzieje że wasza wiedza będzie pomocna przy rozwiązaniu mojego problemu.

 

Otóż robie zdalnie sterowane autko na projekt na studia. Podwozie złożyłem z klocków LEGO, ale mam problem z napędem. Próbowałem użyć silniczka 4V takiego zabawkowego jak i 9V, ale oba okazały sie za słabe, co prawda kółka się obracają w powietrzu, ale po postawieniu modelu na ziemię autko już nie jeździ. Myślałem żeby zastosować 2 takie silniczki jeden do jednego koła i 2 do drugiego, ale nie chce wydawać koljenych 13 zł w błoto. Może moglibyście mi doradzić jaki silnik dobrać aby miał wystarczającą moc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Informatyka, przedmiot to mikroprocesory i architektura komputera.

 

Niestety masy nie moge teraz podać bo nie mam wagi pod ręką jutro napisze, ale podwozie jest z klocków lego, do tego dojdze silnik krokowy (wezme jakiś z drukarki) do skręcania kół, silnik zwykły do napędu kół (właśnie o ten mi chodzi), port podczerwieni (raczej lekki) no i mikrokontroler AVR (prawdopodobnie atmega16). Myśle że będzie to mniej niż pół kilo. Autko nie musi szybko jeździć, ważne żeby wogole jeździło.

Link to comment
Share on other sites

a przekładnie do silnika dałeś??

Ja mam takie zabaweczki i jeżdżą na malutkich silniczkach od wysuw u tacki w CD romach. podstawa to przekładnia

 

a do układu kierowniczego proponuję jednak serw modelarskie. silnik krokowy ma to do siebie że nie wiesz w jakim położeniu jest wał.

mega8 ci spokojnie wystarczy zamiast smoka 16

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Hmm teraz zrobiłem tak że silnik jest bezpośrednio podpięty do koła. Kombinowałem zrobić przekładnie z dwóch zębatek dużej i małej, ale coś mi to nie wychodziło, nie wiem czy siły tarcia czasem sie za duże nie robiły, ale wydawało mi się że to chodzi ciezej niż sama ośka od koła. Myśle że jeszcze poprubuje. Pozatym nie wiem czy silnik magnetofonu jest mocniejszy niż ten z tacki CD.

 

A co do 16 to mam akurat taką w domu, a 8 bym musiał kupować :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.