Skocz do zawartości

Problem z mocą silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.

 

Co prawda modelarstwem sie nuż nie interesuje od kilku lat, ale mam nadzieje że wasza wiedza będzie pomocna przy rozwiązaniu mojego problemu.

 

Otóż robie zdalnie sterowane autko na projekt na studia. Podwozie złożyłem z klocków LEGO, ale mam problem z napędem. Próbowałem użyć silniczka 4V takiego zabawkowego jak i 9V, ale oba okazały sie za słabe, co prawda kółka się obracają w powietrzu, ale po postawieniu modelu na ziemię autko już nie jeździ. Myślałem żeby zastosować 2 takie silniczki jeden do jednego koła i 2 do drugiego, ale nie chce wydawać koljenych 13 zł w błoto. Może moglibyście mi doradzić jaki silnik dobrać aby miał wystarczającą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Informatyka, przedmiot to mikroprocesory i architektura komputera.

 

Niestety masy nie moge teraz podać bo nie mam wagi pod ręką jutro napisze, ale podwozie jest z klocków lego, do tego dojdze silnik krokowy (wezme jakiś z drukarki) do skręcania kół, silnik zwykły do napędu kół (właśnie o ten mi chodzi), port podczerwieni (raczej lekki) no i mikrokontroler AVR (prawdopodobnie atmega16). Myśle że będzie to mniej niż pół kilo. Autko nie musi szybko jeździć, ważne żeby wogole jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przekładnie do silnika dałeś??

Ja mam takie zabaweczki i jeżdżą na malutkich silniczkach od wysuw u tacki w CD romach. podstawa to przekładnia

 

a do układu kierowniczego proponuję jednak serw modelarskie. silnik krokowy ma to do siebie że nie wiesz w jakim położeniu jest wał.

mega8 ci spokojnie wystarczy zamiast smoka 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmm teraz zrobiłem tak że silnik jest bezpośrednio podpięty do koła. Kombinowałem zrobić przekładnie z dwóch zębatek dużej i małej, ale coś mi to nie wychodziło, nie wiem czy siły tarcia czasem sie za duże nie robiły, ale wydawało mi się że to chodzi ciezej niż sama ośka od koła. Myśle że jeszcze poprubuje. Pozatym nie wiem czy silnik magnetofonu jest mocniejszy niż ten z tacki CD.

 

A co do 16 to mam akurat taką w domu, a 8 bym musiał kupować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.