Skocz do zawartości

Pierwszy model - motoszybowiec Pioneer ARF i Graupner MX-12 - budowa i pierwsze loty


tomdraug

Rekomendowane odpowiedzi

No takich zawiasów w tym modelu nie polecam. Jak już robisz jedną to odetnij też drugą i obie daj na zawiasach. Znajdź starą dyskietkę i wyjmij z niej taki foliowy nośnik - on świetnie nadaje się na zawiasy do modeli. Jeżeli jej nie masz to możesz zrobić je także z cienkiej butelki pet (na stronie motylastego). Najlepiej jednak kupić zwykłe prostokątne zawiasy zwane "papierowymi" i wkleić na żywicę 10 minutową ( nie polecam CA + przyspieszacz bo po prostu jeden fałszywy ruch i po ptokach). Przede wszystkim zetnij w skrzydle nadmiar pianki który został po wyrwaniu, to samo zrób z lotką tylko ją zetnij lub trochę zeszlifuj na kształt " <=== " Możesz też użyć takich ze sztyftem ale moim zdaniem to niepotrzebne utrudnianie sprawy - zwykłe papierowe się sprawdzą. Mowa o czymś takim :

http://www.ef3m.pl/598,zawias-papierowy-kavan-25x20mm-%285szt.%29.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !! Jutro pojeżdżę może uda się kupić.

A zaraz spróbuję skorzystać z systemu Motylastego :)

 

Piątek: Motylasty rulez :)

Zawiasy wklejone w obie lotki, jutro po zaschnięciu wkleję do skrzydeł. Zrobiłem też snap z PETa bardzo ładnie wyszedł, zastąpi zgubiony. Za dnia porobię zdjęcia.

 

Naprawianie Pioneera staje się moją drugą naturą :)

 

A tu obiecane zdjęcie rodzinki pomysłów Motylastego: snap, zawias i łącznik bowdena z kostki połączeniowej. W środek kostki włożyłem kawałeczek blaszki aluminiowej, żeby lepiej trzymało.

 

214dca4bebc34f95c882dba0c05602b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.