Skocz do zawartości

Jaka aparatura????


mataus

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Pozdrawiam kolegów modelarzy z Ostrowca Św. ,jak i jego okolic.

 

Mój problem jest taki sam jak kolegi mataus ,czyli niwewiem jaką aparaturę kupic ??

Przedział pieniężny to 500 zł. (bez przesyłki)Warunki jakie ma spełniac aparatura to : ma jak najdłużesz służyc no i jak każdy się domyśla , ma byc tania.Będzie ona głównie używana w modelach szybowców i z czasem do motoszybowców.Z tego co się rozglądałem wynika ,że najlepszy będzie producent HI-TEC.Na oku mam głównie te typy:

http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=2297

lub :

http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=2350

 

Problem siedzi w tym ,że nie wiem czy starczy mi na razie 4 kanały ? Z kolei ta 6-kanałowa starczy mi na bardzo długo ,ale jest sporo droższa.Licze na wasze doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Witam.

Pozdrawiam kolegów modelarzy z Ostrowca Św. ,jak i jego okolic.

Cześć, mamy Futaby i Optic 6, Szymon ma MX-12 więc możesz sobie obejrzeć jak wyglądają w realu te nadajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fest Dynam NE-KO 4 tak tanio to już za granicą jest drożej, ale to w końcu lizytacja ja osobiście polecam LASER 6 albo tą sanwe vg 600 ja posiadam Futabę T-4 EX 35MHX jest 4 kanałowa i tania za 425 dostaniesz całą jak wiesz gdzie szukać no i kwestia ile potrzebujesz kanałów jaki to ma być samolot i czy chcesz mieć komputer ja w Futabie mam komputerek i pamięć na 4 modele na początek styknie no i jest nei droga na modele.sklep.pl dostaniesz aparature akumulator do niej i kwarce za 199zł!!! Bierz i lataj jednym słowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem model statku pożarniczego 120 cm.

DUŻY STATEK POŻARNICZY- oryginalny GRAUPNER

https://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AI?ARTN=2149&PIC

Przymierzam sie do podobnego ale holownika http://www.safari.pl/produkt-8-1_2.html

Model holownika Smit London (B5002)

Głównym problemem jest wybór aparatury do tych modeli 4/6 kanałów wystarczy ale

dla mnie ważniejsze jest rozwinięcie kanałów wł/ wył 6/8 kanałów

wiem że Graupner ma takie ale koszt 1000pln i nie wiem czy Futaba pasuje bo chciałem

zastosować aparaturę 2,4 gHz

Dziękuje za ew wsparcie mam w tym temacie słabe doświadczenie

Z poważaniem

Andrzej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, w roku 2008 :D to nie warto kupować aparatury bez komputera. Już przy drugim modelu staje się on przydatny, a każdy kolejny model to więcej ustawień do zapamiętania.

Sam kupiłem pierwszą aparaturę bez komputera żeby było taniej i szybko pożałowałem kupując Optica. Dopiero on mnie (na długi czas) zadowolił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, w roku 2008 :D to nie warto kupować aparatury bez komputera. Już przy drugim modelu staje się on przydatny, a każdy kolejny model to więcej ustawień do zapamiętania.

Sam kupiłem pierwszą aparaturę bez komputera żeby było taniej i szybko pożałowałem kupując Optica. Dopiero on mnie (na długi czas) zadowolił :)

 

SŁYSZAŁEM ŻE 2,4 Ghz fala nosna jest "sztywna " podobno 40 hz łtwiej sie odchyla w terenie

a ogólnie czy prawda że 2,4 lepiej dla latania a 40 do łódek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak to jest z łódkami, ale dla samochodziarzy jest mnóstwo nowych aparatur 2.4Ghz, a oni w sumie bardziej mogą narzekać na załamania terenu (no chyba że pływasz przy wielkiej fali :D;) )

Ja z 2.4Ghz jestem zadowolony, ale używam ją tylko do modeli latających (bo innych nie mam)

 

Nie jestem również radiowcem i raczej przeciętnie wiem jak te fale latają ;) ale z tego co pamiętam z fizyki to im wyższa częstotliwość tym krótsza fala i większa podatność na załamanie i odbicie. Tak więc jak już to 40Mhz będzie bardziej "sztywne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.