Skocz do zawartości

Pozwolenie UAV


AndyCopter

Rekomendowane odpowiedzi

Od całkiem niedawna, wciągnęło mnie filmowanie dronem moich prywatnych wycieczek. I w zasadzie nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pewien drobiazg związany z udostępnieniem fragmentów moich filmów (amatorskich!).

Zwrócono się do mnie z pytaniem, o możliwośc zakupu fragmentów filmów, jednak pojawił się problem.

Po pierwsze,

filmowałem dotąd amatorsko - więc nie miałem potrzeby występowania o pozwolenie UAV.

Po drugie,

w formularzach zgłoszeniowych do przystąpienia o wydanie pozwoleń, znajduje się (wymagane) informacja o homologacji urządzań nadawczo-odbiorczych.

 

Sprawdziłem wszystkie swoje zestawy TxRx włącznie z FPV, i okazuje się, że nie posiadają one homologacji do pracy na terenie RP(!)

W porządku, pomyślałem więc, że będzie to dobry moment na wymianę sprzetu na "zgodny z normami".

 

Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że ŻADEN ze sprzedawców takich urządzeń w naszym kraju, NIE POSIADA sprzętu homologowanego i zgodnego z normami RTTE i znakiem CE (tu najgorzej wypadły zestawy DJI, które nie posiadają nawet zezwolenia na UE).

 

Dlatego też, jeśli macie taki sprzęt do lotów FPV(włącznie z aparaturą) posiadające homologacje, będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.