Jump to content

AndyCopter

Modelarz
 • Content Count

  1,219
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

AndyCopter last won the day on January 20 2017

AndyCopter had the most liked content!

Community Reputation

128 Excellent

About AndyCopter

 • Rank
  Wizard of Oz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kędzierzyn-Koźle
 • Zainteresowania
  @.
 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

935 profile views
 1. Dla rozumnych inaczej, każde nowe słowo będzie urastać do rangi mitycznego. (...) Modele, którymi tu się zajmujemy, to odwzorowanie statków latających, kosmicznych, pływających i lądowych jak również zupełnie abstrakcyjnych. Dron to FUNKCJA, jaką spełniać może każdy obiekt latający, kosmiczny, pływający, lądowy - a także ww model. edit: ps. wikipedia, a w szczególności pisana po polsku, to słowotok pisany przez rozumnych inaczej.
 2. Buduje się i wypuszcza. Włocławek 2019 ?
 3. Każdy widzi to co chce... zobaczyć. https://i.imgur.com/DwrdEnp.mp4
 4. AndyCopter

  Linki

  Poniżej przydatna tabelka doboru silnik - śmigło - długość linki - średnica linki. Tabelka pochodzi z planów modelu The Jr.Nobler TopFlite
 5. Sugerujesz ochronę zagrożonego gatunku ? ?
 6. AndyCopter

  Wracam.

  Dobrze że wróciłeś, dużo zdrowia!
 7. Niestety, dla wielu jest to obecnie mottem życiowym. Jeśli Wasze lotnisko modelarskie, posiada status formalny np. gdy zgłoszone jest jako lądowisko modelarskie lub jako teren rekreacyjno-sportowy, oznakujcie je sobie dokładnie. Z opisu jaki przytoczyłeś wynika, że bez znaczenia jest czy owi jegomoście startując z Waszego lotniska czy innego miejsca, jeśli stwarzać będą jakiegolwiek zagrożenie w obrębie lotniska - w Waszym przekonaniu, to podlegać będą stosownym przepisom, o których bez wątpienia zostaną poinformowani przez wezwane przez Was służby mundurowe. Warto abyście zdawali sobie sprawę z tego, że jeśli dojdzie do incydentu z udziałem stron, a wina za zaistniałą sytuację zostanie przypisane dla "latających inaczej", to ewentualne szkody pokryte zostaną z Ich polis ubezpieczeniowych. Warto Im to uświadomić. Dlatego też, warto zabierać ze sobą kamerę, i filmować dla potomnych, lub ku uciesze agentów firm ubezpieczeniowych.
 8. Tu akurat, zdecydowanie się mylisz. Mówimy i pszemy w języku polskim. To nie chlew. A jeśli nie odpowiada Ci pisanie w języku polskim, zmień forum.
 9. Model wykonany dość kontrowersyjnie, jednak należą się gratulacje za efekt końcowy, skoro startuje, lata i ląduje ? ps. warto przeczytać poniższe i stosować, zwłaszcza pisząc w języku polskim.
 10. Wiele osób zapewne film zna, choć może nie wiedzieć, że jednym z bohaterów drugiego planu, był wyprodukowany w PZL Mielec, samolot AN-2 a pojawiający się w 38 minucie filmu, którym to Indiana Jones podróżuje na spotkanie z kolejnymi przygodami, a wzmiankowany także w książce "The Aircraft-Spotter's Film and Television Companion" autorstwa Simon D. Beck o rzeczywistym numerze bocznym N87AN. Jednak zainteresowało mnie coś zupełnie innego w odniesieniu do filmowych wyczynów poczciwego AN-2. Zgodnie ze scenariuszem, filmowy samolot AN-2, miał przelecieć trasy: 1. Havana - Mexico City (1770km), 2. Mexico City - Quito (3180km), 3. Quito - Cusco (1650km). Trasa pierwsza i druga są o tyle zagadkowe, że zupełnie poza zasięgiem samolotu AN-2. No chyba że... po drodze tankował w powietrzu lub na lotniskowcu ? lub co równie prawdopodobme, to tajna technologia zakładów PZL z Mielca ? Niemniej, sympatyczny rodzimy akcent lotniczy.
 11. Na kanale Ramy RC od dłuższego czasu można obserwować pomysł używania drukarek 3D w modelarstwie. Pozostaje tylko zaczekać, na opracowania form do kolejnych modeli. https://www.youtube.com/watch?v=Fi35p8bJMsA
 12. Nieplanowane lądowanie modelu samolotu na wysokim kominie, obyło by się bez echa, gdyby nie piloci z pobliskiej bazy lotniczej, którzy pomogli odzyskać model. Pełny tekst znajduje się tu: ITV Report
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.