Skocz do zawartości

Polikarpov I-16 Rata - edycja naleśnik ;-)


JarekL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeszcze jeden samolocik ulotniłem ostatnio: Polikarpov I-16 Rata. Jakim cudem przyszło mi do głowy umieścić go tutaj? Ponieważ wg mnie model jest i latającym skrzydłem i w sumie bezogonowcem.. przynajmniej ten w mojej wersji "naleśnikowej" ;)

Uwielbiam ten samolot, sylwetka I-16 mnie prześladuje niemal, więc postanowiłem zbudować coś bardzo prostego ale też zdecydowanie innego, jednak z zachowaniem kilku charakterystycznych cech Iszaka. Samolot w oryginale jest pękaty, a ja postanowiłem tę cechę jeszcze uwydatnić. Gdy szkicowałem na komputerze projekt, po poszerzeniu skrzydeł, uznałem, że właściwie mogę zrezygnować ze statecznika poziomego i zobaczyć co z tego wyjdzie :D Projekt zajął mi ok 20 minut, wykonanie łącznie z malowaniem niecały weekend.

Co do budowy, nie ma w sumie co opowiadać, myślę, że zdjęcia wyjaśnią wszystko. Gdyby nie, proszę pytać :)

Model ma 610 mm rozpiętości, wagę ok 200 g, napędza go silniczek 85W, dwa serwa 9g, całość depron 6 mm. Skrzydła wzmocnione prętem węglowym 3mm i bambusem.

Lata wyśmienicie. Nie wymagał żadnego trymowania, szybko i przewidywalnie reaguje na ruchy sterów. Nie jest moim zdaniem do końca modelem dla początkujących pilotów co prawda, ale na pewno dla początkujących budowniczych :)

Poniżej fotki z budowy i film z oblotu:

 

 

 

I-16%201.jpg

 

I-16%204.jpg

 

I-16%205.jpg

 

I-16%207.jpg

 

I-16%208.jpg

 

I-16%209.jpg

 

I-16%2013.jpg

 

I-16%2014.jpg

 

I-16%2015.jpg

 

I-16%2016.jpg

 

oraz film:

 

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.