Skocz do zawartości

Ambitny cel początkującego


Cezzar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Modelarstwo RC to dla mnie nowość, chciałbym rozpocząć z nim przygodę.

W szkole podstawowej i średniej sklejałem tylko modele plastikowe, chodziłem też na modelarnię i budowałem motorówkę. Więc moje doświadczenie jest bardzo niewielkie.

Niestety dopiero poznaję terminologię, proszę przymknięcie oka na ewentualne pomyłki.

 

Cel:

Chciałbym zbudować dosyć realistyczny model napędzany silnikiem spalinowym o rozpiętości około 2m. Przez zbudowanie rozumiem zakup modelu w wersji KIT z wyciętymi już elementami. Następnie chciałbym latać tym modelem i umieć wykonywać podstawowe akrobacje.

Jest to cel długofalowy. Zdając sobie sprawę z moich możliwości modelarsko/lotniczych muszę rozpocząć przygodę z modelarstwem RC od innych modeli.

 

Co zakupić na początek? Jako że chcę mieć z modelarstwa RC jak najwięcej przyjemności a jak najmniej frustracji nie interesuje mnie tzw. chińszczyzna.

 

1. Aparatura

Czy kupić od razu aparaturę docelową? Co możecie polecić? Czy może na początek coś prostszego?

 

2. Symulator

Jaki, na co zwrócić uwagę?

 

3. Model do nauki budowania.

Co możecie polecić.

 

4. Model do nauki latania

Co możecie polecić.

 

A może do 3 i 4 mogę wykorzystać jeden model?

 

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem początkującym i sklejam od wczoraj P-51D Mustang'a. Trochę roboty jest ale skoro ja sobie radzę to też sobie poradzisz. Gorzej z nauką latania, ponieważ dowiedziałem się właśnie na tym forum, że Warbirdy są trudne dla początkujących ale mimo wszystko ja się zdecydowałem na właśnie ten model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. No ambitnie, ale skoro długofalowo, to wszystko na swoim miejscu.

Też jestem w tym gronie dość świeży, ale już kilka godzin w powietrzu mam. Jeśli jeszcze nigdy nie latałeś, to Warbirdy na początek rzeczywiście bym odpuścił. Na pewno przyjdzie jeszcze na nie czas. ; ) Jeśli chodzi o coś do nauki latania, to ja polecam Pioneera. Najlepiej w wersji ARF (zestaw prawie gotowy do lotu, bez nadajnika, odbiornika i baterii). Nie ma możliwości pomyłki przy mocowaniu czegokolwiek, a zaoszczędza się kilka groszy na docelową aparaturę. Sam zacząłem na RTF (zestaw gotowy do lotu) i trochę teraz tego żałuję. Pionieer ma zaletę, że ni jak nie połamiesz śmigła - jest mocowane nad skrzydłem. Model lata w sumie sam, co najwyżej można mu poprzeszkadzać, ale i tak znosi wszystkie błędy bardzo dzielnie. Nie ma co prawda podwozia, co uniemożliwi Ci naukę starów i lądowań na kołach. Dlatego może warto spróbować z FunCubem? Śmigło mocowane z przodu (więc wymaga większego skupienia przy lądowaniu!), klasyczne podwozie. Górnopłat, więc w powietrzu również bardzo stabilny. Oba te samoloty są z EPP, więc trzeba się przyłożyć, aby uszkodzić płatowiec. Mają zasilanie elektryczne - nie wymaga ono w zasadzie żadnej konserwacji. No ale docelowo wolał byś spalinę. Wdg mnie, dobrze zacząć i tak od elektryka. Pionieer w dodatku pozwala na piękne szybowanie na termice, co zawsze przydaje się przy lataniu.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się w to bawić to zdecydowanie aparatura docelowa. Symulator na którym się uczyłem to aerofly pro deluxe i moge go polecić choć będziesz musiał troche poczytać na temat instalacji i podłączenia aparatury bo nie było tak łatwo. Warbirdy zdecydowanie nie na tym etapie ale jeśli chodzi o zbudowanie czegoś samemu typu KIT to większość modelarzy preferuje zakup i budowę Piper Cub, który jest bardzo łatwy w budowie i samym pilotarzu, z resztą mozesz znaleźć dużo na ten temat na forum. Zacznij od zakupu dobrej aparatury, wylataj na symulatorze jak najwiecej godzin by opanować ruchy, przesiądź się na FunCuba, Pionieera itp, a jak to opanujesz to ulotnisz to co zbudowałeś i polecam Tobie właśnie Piper Cuba, gdyż dużo materiałów na ten temat znajdziesz na forum i w internecie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marlotnik15

Ja mam zwykły samolot elektryka typu cessna. Przyznam że ni jest łatwo nauczyć się latać. Tez man śmigło z przodu i podwozie, ale na początku trzeba opanować wszystko. Przedewszystkim wyczucie samolot. Sam chciałbym zbudować model spalinowy bo jest to moje marzenie, sam nie wiem co wybrać. Chciałbym sam zbudować, nie na gotowość poskładać ale przygotowa plany, mierzyć wycinać samemu się nauczyć. I sam się zastanawiam jaki model wybrać jako I spalinowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi. Czytam forum i dużo innych stron i powoli wyrabiam sobie zdanie.

 

1. Aparatura

Chyba od razu docelowa. Zastanawiam się nad Futaba 10CG

http://www.futaba-rc.com/systems/futk9255.html

 

2. Symulator

Tutaj jeszcze nie mam zdania

 

3. Model do nauki budowania

Piper J3 CUB wydaje się fajnym wyborem. Jakiej firmy wybrać model?

 

4. Model do nauki latania

FunCub

http://www.funcubparts.com/funcub.html

 

Co myślicie o moich wyborach, z góry dzięki za wszelkie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek dobrze doradza!

 

1. Graupner ma bardzo fajne radia, sam mam i polecam,

2. Jakikolwiek symulator, grunt żeby opanować ruchy,

3. Np: http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=39_415&products_id=5167

4. Po opanowaniu symulatora nadadzą się modele które były wczesniej podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.