Skocz do zawartości

Odbiornik Fortress 2000


kazmod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam odbiornik 8 k analowy Fortress 2000 kupiony za grosze na Ebay. Jest to wysokiej klasy odbiornik, coz z tego, nawet nie moge sprawdzic, jest dobry czy tez nie.

Potrzeba mi troche informacji na jego temat, np. jaka jest jego pierwsza czestotliwosc przemiany, czy moze pracowac z nadajnikami , ktore nie wysylaja kodu indenfikujacego nadajnik? Inne informacje, ktore pomoglyby mi ustalic stan tego odbiornika.

Dostalem go bez kwarcu.

 

Dzieki za zainteresowanie,

 

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linki. Mysle, ze w koncu kupie ten kwarc.

Wolalbym wiedziec jednak, jaki dowolnie inny, a dobry krysztal musze tam umiescic, aby ten odbiornik wspolpracowal z moim nadajnikiem. Chodzi o to, jaka jest konkrektnie pierwsza czestotliwosc przemiany w tym odbiorniku, prawie pewne, ze 10.7 Mhz od f kanalu, ale pewnosci brak.

 

Dzieki,

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bylbym tego tez zupelnie pewny. Moja pewnosc zachwiana zostala jednak od czasu, kiedy w nadajnku JR typu XF421 znalazlem, ze w gniezdzie ladowania akumulatora, ta szanowna firma zmienila zaciski miejscami. Ladujac akumulator, prawie go zdepolaryzowalem. Na szczescie dla niego, zorientowalem sie w pore.

Zeby zarobic kilka dolarow wiecej, nie wykluczam wiec, ze FMA companie, mogla zrobic podobna "sztuczke". Dla nich standaryzacja jest wrogiem.

 

Pozdrawiam, Kazik

dlatego moje pytanie, czy ktos wie napewno jaka jest czestotliwosc pierwszej przemiany i na ktorej harmonicznej pracuje kwarc, pozostaje aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Co do polaryzacji zasilania w JR to Graupner też robi gniazda ładowania z minusem na bolcu a plusem na obudowie.Widać tu powiązanie firm, Graupnera z JR.W sprawie częstotliwości pośredniej 10.7MHz to taka była stosowana w sprzęcie radiofonicznym i radiokomunikacyjnym "Bloku Wschodniego" .Teraz powszechnie stosuje się 10.695 MHz, także i w RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.