Skocz do zawartości

Lama v3 i v4


mrcedes clk

Rekomendowane odpowiedzi

Części są tej samej wielkości... jedynie buda się różni...

...tak naprawdę różnią się tylko podwoziem i mocowaniem pakietu, oraz V4 ma trochę wyżej tarczę sterującą zamocowaną(otwory w wale).

 

A tak to to samo. Bierz to co Ci ładniej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki, serwa, elektronika, głowica, łopaty, okucia, miksery, pakiet, flybar, łożyska te części są takie same, oraz ich układ w śmigłowcu (a przynajmniej większości). Jest inna obudowa, ogon, podwozie, nie jestem pewny co do ramy. W powietrzu zachowują się tak samo). Niektórzy montowali do V3 podwozie z V4 ponieważ jest wyższe i lepiej chroni pakiet. W V4 ze względu na mniej miejsca pod obudową obcięte są orczyki serw, w V3 są całe (ja wykorzystałem te serwa wraz z orczykami w RWD by Skazoo). Jest to ważne w momencie gdy chce się Lamkę troszkę udynamicznić, polega to (poza innymi modyfikacjami) na przesunięciu popychaczy dalej od serwa na orczyku. W V4 musiałbyś już dokupić orczyki, w V3 nie ma tego problemu.

Oprócz V3 i V4 są również śmigłowce E-Sky'a: Robins (nie wiem czy jeszcze produkują), Dauphin i Co-Comanche które również mają wnętrzności Lamy a inne obudowy. Poza nimi na rynku jest sporo podrób (hehe podróby chinszczyzny :lol2: ), ale nie warto się w nie pchać ponieważ Lamki są tanie i sprawdzone, i masz dostęp do wszystkich części zamiennych na naszym rynku.

Można też do nich dokupić wiele części tuningowych, chodzi głównie o wymianę plastików na aluminium oraz twardsze/sztywniejsze/bardziej wytrzymałe łopaty.

Jeśli się zdecydujesz na zakup to bierz dodatkowe łopaty bo tych będziesz na pewno potrzebował :wink:

 

Ps. Pomogłem? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrcedes clk, po co zadawać pytania, na które już dawno odpowiedziano? Najpierw trzeba było poczytać tu i tu.

Co do tych różnic to jednak są: w czwórce są krótsze orczyki serw i nie da się uzyskać większych wychyleń tarczy sterującej.

Fajnie byłoby, gdybyś chociaż podpisał się imieniem i pokazał się w awatarze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W V4 ze względu na mniej miejsca pod obudową obcięte są orczyki serw, w V3 są całe (ja wykorzystałem te serwa wraz z orczykami w RWD by Skazoo). Jest to ważne w momencie gdy chce się Lamkę troszkę udynamicznić, polega to (poza innymi modyfikacjami) na przesunięciu popychaczy dalej od serwa na orczyku. W V4 musiałbyś już dokupić orczyki, w V3 nie ma tego problemu.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreis84, zauważ, że jeśli zmienisz orczyki na dłuższe, nie założysz już "karoserii" i nie będzie to już Lama v4.

 

Źle mnie zrozumiałeś cobra, cytat w mym poprzednim poście nie miał na celu wykazania że tą różnicę można usunąć, tylko że już wcześniej pisałem o tej różnicy, a Ty chyba nie doczytałeś :wink:

Zresztą nie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja nie zrozumiałem Twojej intencji :lol: :oops:

 

modelarz316, a nie łaska wpisać "heli robins" w youtube? Kilkadziesiąt filmików od razu!

Bez liku zdjęć dostępnych pod google grafika!

Po prostu ręce opadają!!! Ludzie - nauczcie się myśleć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.