Skocz do zawartości

Witam Was :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nazywam się Krasnodębski, na imię mam Krzysztof.

Mam 33 lata i mieszkam w Warszawie.

Jeśli chodzi o modelarstwo, latanie to jestem totalnym "fryckiem"  (to tak z języka łowieckiego ;)  )

Przygodę z modelami RC zacząłem chyba z 10 lat temu.

Kupiliśmy z bratem model dwu- silnikowy za bodaj...160 PLN. Wiem jaka jest jego wartość ale ..LATAŁ i  dawał nam sporo frajdy.

 

W tamtym czasie poznałem tzw "Pana Darka". Niesamowicie życzliwy człowiek, który wprowadził mnie w latanie RC.

Miałem okazję zobaczyć spalinówki, szybowce itp. Podarował mi bardzo fajny samolot. Nie mam pojęcia jak się nazywał. W całości wykonanyy był ze styropianu, miał niewielki silniczek i nieproporcjjonalnie duże śmigło. To był mój pierwszy prawdziwy samolot model (miał serwa ;) ).

Niestety, jednej z wielu kraks już nie przetrwał.

 

Dostałem (...) nowy model. W całości z balsy. Prawdziwy górnopłat. Tym jednak nie miałem odwagi latać. Postanowiłem dobrze opanować pracę na aparaturze i dopiero przesiąść się na nowy samolot.....

 

I tak...przesiadam się do dnia dzisiejszego. Samolot przeleżał kilka długich lat w zapomnieniu.

Modelarstwo odeszło na drugi plan.

 

Teraz postanowiłem go przywrócić do życia - nacieszyć oczy swoje i dzieci :)

 

Problem w tym, że.......jestem zielony...totalnie...

 

Dla takiego laika jak ja nadaje się tylko RTF.

Ładowarka chyba szwankuje, ogniwa są stare...nie mam pojęcia jak się do tego zabrać....wiem wstyd....

 

Mam kilka zdjęć tego modelu i jego bebechów.

Może znajdzie się dobra dusza i doradzi mi co mam zrobić aby ożywić samolot? :)

 

Ale się rozpisałem :)

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

Krzysiek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój model i akumulatorki...

Napiszcie mi proszę jakiej ładowarki potrzebuję, czym mogę zastąpić te zużyte (może 10 letnie..)

 

Z góry dzięki za pomoc...

 

2djw9op.jpg

2qx58cj.jpg

 

 


Dodam jeszcze:

 

- silnik to Graupner 400

- regulator Ripmax  Xtra 22

- serwa Hitec 55

- odbiornik JETI Rex 5 plus

- aparatura Hitec

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wyświetleń i nic?!

Nawet żadnej uszczypliwej uwagi? ;)

To może jakiś link pomocny (no poza www.google.com)  :)

 

Zdaję sobie sprawę z banału mojego zapytania ale...uwierzcie...macie do czynienia z totalnym żółtodziobem :(

 

A może skieruje mnie ktoś w miejsce gdzie dostanę odpowiedź?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przełamię milczenie, bo doskonale Cię rozumiem. Sam dzisiaj rano założyłem topic z paroma zdjęciami i chyba nie zrobiłem furory ;) Chyba trzeba stawiać konkretne pytania, żeby dostać odpowiedź. Napisz mi ile to latadło waży, to może pomogę jak będę mógł, w ramach mojego skromnego doświadczenia.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.