Skocz do zawartości

depronowy dwuplat


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić jakiś model dwupłata z depronu ( można go szybciej zbudować wzglad na studia ) :D . Skrzydła prawdopodobnie ze styro albo wykonane własnoręcznie. Ile taki dwupłat może ważyć ? Kadlub musi być dość kanciasty ze wzgledu na brak dobrej umiejetnoisci giecie depronu :D:D. Polecilibyście jakiś samolot ?? Przewiduje rozpietość 100 - 120 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Calikiem ładnie wygląda :D ale chce zrobić jakiś model w stylu I - II WŚ i dwupłat. Najlepiej jakby to była polska konstrukcja i oczywiście dość kanciasta :D skrzydla chce zamówić gotowe ze styro :D

 

[Edit] : fajny modelik ten Foker :P chyba zdecyduje sie jednak na dwupłata Filipa :D chciałem go zbudować jako pierwszy model spalinowy :D ale najpierw zrobię wersje elektro :]

 

[Edit] : kilka pytań organizacyjnych: Czy płat styro wzmocniony listewka sosnowa przypuśćmy 3x6 bedzie wytrzymały ? Dolny płat chciałbym montować za pomocą dwóch bagnetów z czego jeden będzie przechodził przez cały płat bedac jednoczesnie jego wzmocnieniem. Czy to dobre rozwiązanie ? Czy lotki lepiej zrobić na górnym czy na dolnym płacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo pytan zadajesz, a sa to pytania takie... troche... hmm jak tu powiedziec... podstawowe.

zacznij moze od czegos z PELNA dokumentacja, tak dla wprawki, a potem zrobisz model mazen. tak bedzie po prostu prosciej, no i latac sie nauczysz, potem nie rozbijesz tego swojego wymazonego.. Zrob na poczatek PatMata, to tylko 3-5 dni roboty, popoludniami, bo tak za jednym ciagiem to 2 dni. Niewiele czasu stracisz, a nabierzesz doswiadczenia.

materialy tez sa tanie, ze 30 zł

Przemysl to.

 

pozdrawiam

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nauki mam RWD :D zoabczmy co z tego będzie :D ( już prawie gotowy ) a co do tego mojego dwupłacika to też dużo czasu mi nie zejdzie bo chce zamówić gotowe płaty ze styro. Dołączam kolejne pytanie :D jak montować dolny płat na jaki klej ? czy lepiej zrobić na gumy. Dziekuje za wszelką pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michciu, wroc do mojego poprzedniego postu, jeszcze raz przeczytaj i zastanow sie. Zaczynasz wlasnie zadwac pytania w stylu a czemu woda jest mokra...

Gdybys zrobil JAKIKOLWIEK model, to na te pytania sam znalazlbys odpowiedz.

I mam nadzieje ze to jest ostatnie twoje pytanie na tym poziomie, bo moja odpowiedz jest juz ostatnia. Nastepne pytanie oczekuje ze bedzie bardziej zaawansowane..

Do materialow elastycznych nalezy stosowac kleje dajace elastyczna spoine, aby pracowala (wyginala sie) razem z materialem.

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu woda jest mokra...
a jest ? :D nie no śmieję sie :D nie nigdy nie robiłem nie czytałem o dolnopłatach ( w moim przypadku dolny płat ) wiec nie mam zielonego pojęcia jak sie mocuje ten płat dlatego pytam czemu połączenie musi być elastyczne :D
Gdybys zrobil JAKIKOLWIEK model,
zrobiłem :D i to właśnie z depronu :P tyle ze to RWD który jest górnopłatem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale przy próbie otwarcia planów wyskakuje mi błąd, że plik jest niekompletny lub uszkodzony. Mógłby ktoś mi je zapisać i przesłać w formacie .dwg ew .CATdrawing lub cokolwiek parametrycznego. Info na pm. Z góry dzięki

 

A swoją drogą to model wydaje się być bardzo przyjemny i wprost idealny do polatania przed domem. Mi znudził już się kształt decholota i patmate wydaje się być wspaniałą alternatywą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob na poczatek PatMata, to tylko 3-5 dni roboty, popoludniami, bo tak za jednym ciagiem to 2 dni. Niewiele czasu stracisz, a nabierzesz doswiadczenia.

materialy tez sa tanie, ze 30 zł

 

Święte słowa :) Polecam. Model bardzo prosty do wykonania i wdzięczny w locie, a do tego dokładny opis - to duża zaleta. Poniżej jego depronowa wersja.

 

patke2.jpg

 

Więcej o nim tu Model na tyle interesujący, że aktualnie tworzy się jego balsowa wersja. Opis znajdziesz tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.