Jump to content

Oklejanie modelu (styropian + sytrodur)


spec
 Share

Recommended Posts

Kończe budować swój pierwszy model - styropian + styrodur i zastanawiam się nad wykończeniem. Model to górnopłat o rozpiętości 120 cm.

Chciałbym okleić go ale zastanawiam się co wybrać. Ma być w miarę lekko a przedewszystkim ładnie. Taśma pakowa odpada. Robiłem próby i efekt jest raczej średni. Za wąskie paski, dużo widocznych połączeń, kiepski kolor (przebija spód). Stoje przed dylematem:

1. Oklejać papierem na wikol i malować farbą a zdobienia z folii - czytałem motylastego więc teorię znam, boje się o zwychrowanie konstrukcji podczas schnięcia i ewentualnych nierówności.

2. Oklejanie folią - tylko którą? Musi mieć niską temperaturę obkurczania i jeszcze niższą klejenia aby nie zniszczyć styropianu. Czytając forum znalazłem opinie o Avery 700, Oracover i Solarfilm. Czytałem też o oklejaniu foliami reklamowymi na zimno ale nikt nie podaje jaka to ma być konkretna folia?

Może ktoś podeśle link do dobrej folii?

Link to comment
Share on other sites

Folia Oracal. Kupisz w papierniczym, ok 10 zł za arkusz. Waga ok 170g/m2 :( Efekt lepszy niż taśma. Oklejasz na zimno, ale dobrze jest potem to przeprasować. Można też podczas oklejania delikatnie ją naciągnąć tu i tam za pomocą suszarki, lub żelazka.

 

post-4563-0-02127300-1411240800_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.