Skocz do zawartości

DOBÓR SILNIKA DO MODELI


PITER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam takie pytanie chciałem kupić dwa modele jeden to Showtime 90 o wymiarach

Wing Span: (1676 mm)

Overall Length: (1734 mm)

 

i drugi to FUNTANA X100

Wing Span: (1765mm)

Overall Length: (1765mm).

 

Czy do tych modeli starczy silnik Magnum 120 4 takt bo taki aktualnie posiadam jeszcze nie odpalany czy lepiej kupić jakiś większy silnik np SAITO 150 4 takt. Modeleami chce latać akrobacje 3d.

Proszę o wasze sugestie i porady.

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

Mam ten silnik w Yaku 1,6m firmy Phoenix Model. Model waży około 3,5kg, moc wystarcza do 3D, z zawisu model powoli ale idzie do góry. Silniczek chodzi pięknie, świetnie się wkręca na obroty, mało pali itp. ale mocą nie grzeszy. Do tych modeli ten silnik będzie wystarczający, chodź nie spodziewaj się "rakiety" :D

 

Jeżeli liczysz na coś więcej to Saito 125 ( 150 wydaje się być za ciężkie -30 oz przy 25oz 125) lub już na maksa YS 110 - ten silnik da Ci takiego kopa że klękajcie narody :P Sam miałem ASP 180FS w 5kg modelu i zamieniłem na YS160DZ i naprawdę różnica jest porażająca :shock: Model wisi przy pierwszym odpaleniu silnika na ok. 1/3 gazu!! Jest to okupione dużym spalaniem drogiego paliwa ale myśle że dla kogoś kto chce latać 3D - naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o Funtanie samoróbce która wazy 3.3kg do lotu i ma silnik Magnum 120 4 takt :D.Jezeli duzo wymagasz od modelu to zestaw nie spełni twoich oczekiwan najlepiej daj zrobic sobie model jakiemus doswiadczonemu modelarzowi który zrobi ci taki model dobre p[ół kilo lżej wtedy taki silnik 120 da Ci ogromny zapas mocy przy mocnej i lekkiej konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie kogoś kto robi modele i mógł by taki model zrobić o pdobnych wymiarach . Jaka była by cena gotowego modelu poruwnywalna do ceny nowego zestawu FUNTANY x 100 ze sklepu czy taniej.

Był bym zainteresowany takimi informacjami.Może żeczywiście lepiej jak samemu się robi model ale trzeba mieć też dobre plany modelu. Ja osobiście jeszcze nigdy nie robiłem podelu od podstaw więc nie mam żadnego pojęcja od czego zacząc zresztą nie mam czasu ani miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.