Skocz do zawartości

Cessna 182


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Projekt rozpocząłem kilka dni po rejestracji na forum, więc ok. rok temu :wink: . (pierwszy model konstrukcyjny).

I jakoś skończyć jej nie mogłem, ale ostatnio wróciły siły i zabrałem sie za wykańczanie.

Cessnę wycinałem ręcznie nie jest to laser.

Na dzień dzisiejszy model prezentuje się tak:

83151092ec4.jpg

88627895rd7.jpg

Pozostało wykonać mocowanie płata, statecznik poziomy-i pokryć większość folią(do krycia używam białego Oracoveru)

Jest to wersja z lotkami więc brak jej wzniosu.

W modelu zamierzam wykorzystać:

-Mały outrunner Tower Pro

-Jeti ECO 25(mniejszego nie mam)

-pakiet 1050mAh

-serwa E-sky 8g

-Corona 4ch

Masa planowana ,miejmy nadzieje mniej niż 0.5kg, coś ciężko mi wyszła :wink:

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kiedy go zaczynałem był to mój drugi model, ale w między czasie ulotniłem Guppiego więc jest to mój 3 model, oprócz kilku w planach(budowie) . Model planuje pokryć w całości na biało z drobnymi akcentami czerwienią i srebrem jak wrócę do domu wrzucę fotkę.

Oblot kiedy skończę, w najbliższym czasie egzamin gimn. więc mało czasu, ale myślę że do 2tyg :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu, nic sie nie okaże, tylko tak będzie, jeśli coś wystartuje to musi wylądować ... nie ważne jak, ale wylądować.

w dodatku lądowań nie może być więcej od startów i vice versa, wyjaśniłem powyżej.

Milko, może dla zachowania czystości tematu poprosisz admina o usunięcie tych zbędnych postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu, nic sie nie okaże, tylko tak będzie, jeśli coś wystartuje to musi wylądować ... nie ważne jak, ale wylądować.

w dodatku lądowań nie może być więcej od startów i vice versa, wyjaśniłem powyżej.

Milko, może dla zachowania czystości tematu poprosisz admina o usunięcie tych zbędnych postów?

 

Tutaj chodzi oto żeby WYLĄDOWAĆ a nie zaliczyć kreta to sie nie zalicza do lądowania.Może być wiecej startów niż lądowań bo jak np. sie zaliczy kreta to to już nie jest lądowanie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, jest to mój pierwszy konstrukcyjny model, i też pierwszy raz oklejałem, miałem nerwy :wink: ,ale okazało sie że nie jest to takie straszne(zwykłe żelazko).

Radze przeczytać wszystkie posty o tej Ceśnie(chyba taka odmiana :wink: ) u nas jak i u Alexa można wiele ciekawych i przydatnych w budowie rzeczy się dowiedzieć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.