Skocz do zawartości

syma


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawka nie warta nerwów i pieniędzy. Sam jej nie miałem ale wiem jak to lata, o ile w ogóle lata. Jeżeli chcesz tani helik to picco-z albo trochę droższa lama. Na te zabaweczki z allegro za 100zł nie warto zwracać uwagi. Spotykałem się bardzo często z opiniami że te helikoptery w ogóle się nie odrywają od ziemi a jeśli już to nie na długo. Sam miałem dwukanałowy samolot z allegro i wiem że to tylko wyrzucone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, czy ktoś z zacnych kolegów próbował zabudować na tym heliku jakiś odbiornik 2.4Ghz?.

Pytam bo widziałem małą Lamę na Youtu przerobioną na 2,4Ghz, sterowna była Apką Turnigy 9x jaką posiadam ja, stąd moje zaciekawienie, czy w ogóle da się ?.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z zacnych kolegów próbował zabudować na tym heliku jakiś odbiornik 2.4Ghz?.

z pewnością nikt nie próbował bo koszt całego heli jest mniejszy niż jednego odbiornika 2,4ghz :)

poza tym po co?

 

 

FPV :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zombie odkopali z 2008 roku :lol: .A na tym "heliku" to nie chyba nie polatasz.Dostałęm symę i rozebrałem na części-Przydały mi się z niego dosłownie 4 śrubki i silnik- właśnie do łudki go montuję, ale i na to nie jest pewnie godzien.

Ten Alloy niby lepszy...widzę na Yewtube że lata trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z zacnych kolegów próbował zabudować na tym heliku jakiś odbiornik 2.4Ghz?.

z pewnością nikt nie próbował bo koszt całego heli jest mniejszy niż jednego odbiornika 2,4ghz :)

poza tym po co?

Dla zasady czy da się. Posiadam Symę od roku, świetny model halowy jedyny minus to krótki czas lotu po ładowaniu, do 10 min. i padł mi orginalny nadajnk. Poszperałem i natknąłem sie na ten filmik o którym mówiłem. Co do kosztu odbiornika 2.4GHz to w moim przypadku CR8D=79zł, a śmigłowiec to od 135zł-185zł. Więc bez mała dwukrotność ceny odbiornkia. Zalega mi jeden odbiornik 2.4 GHz i wahając sie z zakupem orginalnego nadajnika chciałem coś wykompinować, ale widzę że się nie da (chyba). Jak by coś wam zaświtało to walcie jak w dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, ale jak to ktoś zauważył, po co? Znajomy sobie zrobił lamę na 2.4 i steruje nią Futabą 7C, tylko że ten odbiornik to już spory ciężar. A przecież oryginalnie masz 4in1. Chyba nie bez powodu wymyślili coś takiego.

 

Czy da się wsadzić do Poloneza silnik z Miga 15? No pewnie na dachu by się to dało jakoś zamontować. Tylko po co? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Posiada lub posiadał ktoś symę s032g?

Powiedzcie czy da się latać dwoma takimi modelami w jednej hali? Mają jakąś możliwość zmiany kanału w apce? S107g miała 3 częstotliwości podczerwieni a jak jest w przypadku S032G?

 

EDIT

 

Powiedzcie jaki będzie lepszy? S107g czy jego większa wersja s032g? Wiem, że najlepiej byłoby kupić lame ale nie mam tyle kasy a chodzi tu o zwykłą zabawke na zimowe wieczory. Chcemy kupić 2 szt i latać sobie na hali magazynowej i nudne wieczory ewentualnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższych helikopterków nie miałem, ale za to polecam taki: http://modelarnia.pl...200-mission-fly

(miałem, ale sprzedałem koledze)

Albo taki: http://modelarnia.pl...25-z-zyroskopem

Mam go już od 3 lat. Zawsze działa i lata jak nowy, a lata naprawdę świetnie, a przy tym jest taki malusi. :D

Oba helikopterki mają bardzo dużo mocy i są w stanie latać na pół drążka aż do wyczerpania akumulatora (a nie jak niektóre inne, co jeżdżą po podłodze) . Również "żyroskop" czyli mikro sensor działa tak jak ma działać. Są do nich również wszystkie części zamienne, więc też nie ma z nimi problemu ;)

 

Mają jednak jeden minus, a mianowicie wkurzające, kolorowe diody. Można je jednak łatwo "zdezaktywować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem syme S032g a nawet 2 szt. Napisze odpowiedź na moje pytania może komuś się przyda.

Latać mogą max 2 szt naraz pod warunkiem że jeden sie kupi 27MHz A a drugi 27MHz B. Lata to jak na zabawkę dobrze. Mi osobiście już brakuje 4 kanału ale do zabawy może być. Kuzyn daje rade a jedyny model jaki miał to zabawkowy samochodzik na sterowanie. Jak na 120 zł zakup uważam za udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak bym mógł wtrącić swoje 3 grosze.

Ostatnio chodzi mi po głowie latanie, jakimś samolotem ale temat jest o prostych helikach na początek to polecę coś czym bawiłem się przez ostanie półtorej roku. Jest to helikopter Swift http://www.rcwroblik...0&y=0&PL1=&PL2=

Jest imo idealany helikopterek żeby zacząć latanie kosiarką. Jest on 3 kanałowy i w sumie oferuje nam lot góra - dół, przód - tył i obrót wokół własnej osi czyli to co większość dostępnych na rynku takich zabawek.

Przede wszystkim nie ma problemu z częściami do tych helikopterów. Miałem okazję polatać u kolegi takim helikiem http://www.rcwroblik...5673,01,i2.html i też całkiem fajnie się trzyma w powietrzu, oba mają gyro.

Przez półtorej roku latania Swiftem w sumie wymieniłem tylko tylne śmigło ze dwa razy, łopatki wirnika no i ostatnio baterię. Teraz ten helik lata u mojego kolegi a ja rozglądam się za czymś jedno wirnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak bym mógł wtrącić swoje 3 grosze.

Ostatnio chodzi mi po głowie latanie, jakimś samolotem ale temat jest o prostych helikach na początek to polecę coś czym bawiłem się przez ostanie półtorej roku. Jest to helikopter Swift http://www.rcwroblik...0&y=0&PL1=&PL2=

Jest imo idealany helikopterek żeby zacząć latanie kosiarką. Jest on 3 kanałowy i w sumie oferuje nam lot góra - dół, przód - tył i obrót wokół własnej osi czyli to co większość dostępnych na rynku takich zabawek.

Przede wszystkim nie ma problemu z częściami do tych helikopterów. Miałem okazję polatać u kolegi takim helikiem http://www.rcwroblik...5673,01,i2.html i też całkiem fajnie się trzyma w powietrzu, oba mają gyro.

Przez półtorej roku latania Swiftem w sumie wymieniłem tylko tylne śmigło ze dwa razy, łopatki wirnika no i ostatnio baterię. Teraz ten helik lata u mojego kolegi a ja rozglądam się za czymś jedno wirnikowym.

Ja bym już wskoczył na coś w klasie 450, jeśli nie to chociaż, nie Walkera, bo przepłacisz. Raczej Lamę sobie odpuść, bo nie zasmakujesz latania helikami na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.