Skocz do zawartości

Twin pack charge lead (2 x 3S)6S


Andych

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6569

Zainteresowało mnie to ustrojstwo. Z tego, co widać można tym ładować równocześnie 2 pakiety 3S tylko poprzez wtyk ballancera, ale mam wątpliwość czy da się bez problemu ładować tym tylko 1 pakiet 3S. Przydałoby mi się takie rozwiązanie do pakietów umieszczonych w miejscach gdzie jest niewygodne rozłączanie przewodów zasilających do ładowania, a wtyk ballancera jest z reguły wolny i dostępny.

Używa ktoś tego i czy jest możliwe ładowanie 1 pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko przejściówka dedykowana dla podanych typów ładowarek [iMAX and GT-Power chargers (B6,B8,A8,A6)], umożliwiająca ładowanie i balansowanie dwóch pakietów 3S poprzez wykorzystanie złącza 6S w ładowarce. Pojedynczy pakiet 3S ładujesz bezpośrednio ze złącza 3S ładowarki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy byłby problem z różnie rozładownymi pakietami (np. jeden zupełnie, drugi prawie wcale). To ustrojstwo podłącza się do ładowarki przewodami prądowymi oraz złączem serwisowym do 6S, a pakiety podłącza się jedynie złączami serwisowymi. Dzięki temu każdy pakiet jest ładowany niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z układu kabelków to nie wynika, a sprzedając to powinni wtedy dodatkowy kabel do wtyków zasilających dać.

„A dlaczego tylko przez wtyk balancera?”

Właśnie to chciałbym osiągnąć, aby nie rozłączać zasilania, a ładować tylko przez balancer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie rozłączać zasilania, a ładować tylko przez balancer

Oj, obawiam się, że to chyba nienajlepszy pomysł, bo regulator nawet wyłączony "pstryczkiem" coś tam ciągnie, co może fałszować pomiar... Musiałbyś odpinać przynajmniej jeden kabel zasilający. Napisałem "chyba", bo chyba średnio się na tym znam ;-)

 

pozostaje sprawa ładowania tylko jednego pakietu, czy się da?

Nie mam pojęcia, ale mam rozwiązanie, które na pewno działa:

http://nastik.pl/balanser-pcm3s-pakietow-p-220.html

- czyli balanserek podpinany do złącza ładowarki i ładujący jedynie za pomocą złącza serwisowego. Jak chcesz, to mogę ci taki sprezentować. Sprawny, tylko ma uciętę złącze serwisowe oraz wtyki do ładowarki - musiałbyś sobie dolutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to potrzebuję do nadajnika, nie chcę za każdym razem wyciągać tej mikroskopijnej wtyczki, bo ciężko wychodzi i boję się, że w końcu coś urwę. Już miałem dolutować równolegle dodatkowe kabelki do ładowania, ale to mi wpadło w oko, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem inne przejściówki, do których pakiety były podłączane tak (miałem akurat rysunez z trzema pakietami):

szereg.jpg

To prawda, co pisze Ładziak: wtedy pakiety powinny być identyczne i tak samo rozładowywane.

Zasugerowałem się tym, co widziałem i swój post napisałem nie przyglądając sie przejściówce z postu Andych. Sorry za zamieszanie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!! Jestem nowy na tym forum i już czegoś chcę :D . Kupiłem takie cuś:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=6544

 

wczoraj podłączyłem do mojego GT POWERA i wszystko było OK ale po przeczytaniu tego wątku nieco zwątpiłem. Podłączyłem to tak: wtyczkę na 6 cell od przejściówki do ładowarki wtyczki balancerów od akusów do przejściówki akusy połączyłem szeregowo kablami zasilającymi a kable które pozostały(plus z jednego pakietu i minus z drugiego) podłączyłem pod główne kable zasilania. Pakiety nieco różniły się stopniem rozładowania a teraz mam po 4,2 V na celke czyli dobrze naładowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.