Skocz do zawartości

Emax cf2822 problem z wybiciem łożyska


Goju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, chciałem sobie wymienić łożyska w emaxie (już chyba 3 raz w tym roku), i wybijając łożysko środek wypadł a została ta "obręcz" i nie wiem jak to wyciągnąć, może ktoś ma jakieś pomysły?

Zdjęcie:

post-13037-0-54634400-1415799257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, chciałem sobie wymienić łożyska w emaxie (już chyba 3 raz w tym roku), i wybijając łożysko środek wypadł a została ta "obręcz" i nie wiem jak to wyciągnąć, może ktoś ma jakieś pomysły?

Zdjęcie:

 

Wymieniałem łożyska w trzech takich motorkach, ale w każdym przypadku wcisk był symboliczny, wypadały same. Jeżeli u ciebie jest inaczej, to spróbuj wkleić jakiś pręcik i po stwardnieniu kleju  wyciągaj.

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzenio sam wymieniałeś? Napewno nie jest wklejone?

Pewnie rozleciał się koszyk. Proponuję włożyć kulki i wewnętrzną bieżnię z powrotem, zablokować kulki czymkolwiek (wykałaczki, zapałki) aby były równo rozmieszczone i wtedy prasować lub pukać przez wewnętrzną część. Odpowienio podpierając silnik.

Oczywiście nowego łożyska nie należy "młotkować" przez wewnętrzną bieżnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sam wymieniałem, nic nie wklejałem . Próbowałem z poxiliną w środku i z tymi kulkami ale niestety nie dało rady tylko ta tulejka aż z statora wypadła... wkońcu postanowiłem przewiercić z boku otwór 2mm i wydłubałem te łożysko śrubokrętem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja powiem jak sobie poradziłen z tym problemem w emaxie cf2812 - w pierścień łożyska, który został w korpusie silnika wkleiłem na cyjanoakryl podkładkę bodajże m3 i całość wybiłem za pomocą śrubokręta i młotka. Ot i cała filozofia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.