Skocz do zawartości

STC 130% - skrócona relacja


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zamówienie kolegi powstaje powiększona do 130% wersja STC. Żeby praca była łatwiejsza elementy zostały wycięte laserem i teraz trzeba je tylko poskładać. Zamiast sklejki na wzmocnienia wręg użyty został laminat.



Zestaw części do złożenia (nie wszystkie są na zdjęciu).

 

01_zpsdefb2afc.jpg

 

Podłużnica kadłuba z otworem zapewniającym dostęp do regulatora.

 

03_zpsa5dfd76b.jpg

 

A tu zmontowany fragment kadłuba z wklejonymi wręgami i wzmocnieniami.

 

04_zps6e10feb2.jpg

 

 Kadłub już w zasadzie gotowy, doczekał się też ogona. 

 

DSCN9833_zpsdfacb319.jpg

 

Dolna przednia część kadłuba została zamknięta. Widoczne otwory maja zapewnić chłodzenie regulatora.

 

DSCN9834_zps4dd4a916.jpg

 

A tu widać wklejone dźwigienki sterów. Są one wykonane z laminatu i wycięte laserem.

 

DSCN9835_zps649b3a3a.jpg

 

Model gotowy, Było trochę problemów z silnikami, te którymi dysponowałem odmawiały współpracy i w końcu zdecydowałem się pożyczyć silnik od innego modelu.

 

STC131_zps5eff9d6a.jpg

 

STC133_zps1917eff1.jpg

 

STC132_zps9ea6c5a0.jpg

 

Pogoda dziś dopisała, prawie w ogóle nie wiało więc postanowiłem oblatać model. Nie zabrałem kamery i mam tylko zdjęcie z komórki.

 

STCBIG_zps411aed2d.jpg

 

Model lata bardzo fajnie, startuje w zasadzie sam i lata dość wolno. Świetny do nauki. Lądowanie taż bardzo przyjemne i bezstresowe a do tego ładnie szybuje po włączeniu silnika. Model z pakietem 1600 mAh waży 830 gramów a obciążenie powierzchni wynosi około 30 gramów na dm2. Silnik daje ciąg 500 gramów i mógłby mieć trochę większą moc ale i tak sobie nieźle radził.

Żeby nie było za dobrze wystąpiły drobne problemy. W drugim locie pojawiły się zakłócenia, silnik na chwilę zmniejszył obroty a później stery zaczęły trochę szaleć. Udało się cało wrócić na ziemie. Podobne sytuacje miały miejsce w dwóch kolejnych lotach. Zauważyłem, że po zdjęciu gazu problemy z szalejącymi serwami się kończyły więc podejrzewam, że winowajcom może być regulator napięcia, który zakłóca pracę odbiornika. Mój nadajnik działa na częstotliwości 35 MHz. 

Jak uporam się z zakłóceniami to latanie tym modelem powinno być już czystą przyjemnością. 



Rafał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W sobotę pogoda poprawiła się na tyle, że udało się nareszcie zrobić oficjalny oblot modelu.  Celowo usunąłem oryginalny dźwięk bo mi się koledzy rozgadali icon_e_wink.gif 

Zrobiłem kilka udanych lotów ale film tylko jeden bo nie naładowałem kamery icon_e_sad.gif 

 

 

 

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.