Skocz do zawartości

Kto lata na 2,4GHz???


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zysk firm produkujących apki dla modelarzy i tylko to.

 

Taniej jest brać radiomodemy (produkowane masowo) dokładać mikrokontroler niż produkować na w sumię mała skalę moduły W.Cz. i odbiorniki na 35 Mhz

 

Po prostu kasa, 2.4 jest częstotliwościa "wolną" na całym świecie (mogę się mylić)

to zdjeło problemy z różnymi częstotliwościami modelarskimi w różnych rejonach świata.

Dało prełną unifikację globalną i co najważniejsze odbiornik tylko rozmawia z nadajnikiem danej firmy.

 

Czy jeszcze coś potrzeba do robienia kasy???

Chyba nic więcej - tani w produkcji, zunifikowany, wymuszający użytkowanie tego samej firmy czy "brendu" - "miut z mlekiem" do robienia kasy

 

Sławek a ile potrzeba do przesłania cyfrowo ramki sterującej nawet 24 kanałami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, ja kupiłem DX7 rok temu, wówczas opinie podobne do Twojej były na porządku dziennym. Dzisiaj nawet ówcześni oportuniści latają, na 2,4 GHz, a Ty swoją opinię jeszcze podpierasz jakoby dużym doświadczeniem. Ja mając doświadczenia z 2,4 GHz właśnie, dlatego zdecydowałem się na ten standard, chociaż ciągle podchodzę do tematu ostrożnie, ale z taką samą ostrożnością traktowałbym sprzęt na 35KHz, gdybym taki posiadał. Myślę, że czas już skończyć z demonizowaniem nowego standardu, bo ten działa i to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Radku Twoje 35 tez jest niezbyt przyjemnym pasmem.

Dziś obok mnie, w czasie moich testów, mój teść szył na starej rozklekotanej maszynie do szycia.

Na 2,4 serwo test chodziło bezbłędnie, na 35 były jedne wielkie jaja , serwo chodziło jak chciało .

Może przypomnisz wszystkim dlaczego unika się jak ognia 2 trących metali w modelach ? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że działa dobrze, ale nie przeskoczysz fizyki - propagacji fali.

 

Widziałem jak śmiesznie jest jak utracisz zasięg, przeszkoda taka czy inna (woda FSR) i czas jaki potrzebuje odbiornik aby "dogadać" się z nadajnikiem. Zapewne poprawią i to, ale można było rozwinąć technologię na 35 Mhz - tylko nie było opłacalne.

 

Popatrzcie na to przez pryzmat zysku firm produkujących, a nie tylko rozwiązania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, jednak zobacz Armand że każdy kto użytkuje 2,4GHz ma odczucie szybszego reagowania na stery.Nie mam zamiaru uczestniczyć w kolejnej kłótni bo do niczego to nie doprowadzi.Kupię DSX9 ( choć wiem że wg, jednego kolegi i tak będzie gorsza od MX-16) po to żeby ją przetestować i jeżeli będzie ok to sprzedam Futabę 35MHz.Nie będę wnikał w jakim czasie można przesłać 24 czy 34 kanały, problem dotyczył propagacji o której koledzy Radek i Sebastian sądząc po wypowiedziach mają raczej mętne pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko zastanawia skoro 35mhz jest sprawdzone od lat to po jakiego.......... no

Wlasnie !!!

Spojrzmy na ograniczenia 2.4:

Brak zasiegu z piwnicy.

Brak zasiegu za drzewami i budynkami.

Brak zasiegu nad antena - czyli najbardziej komfortowego miejsca na latanie - z glowa zadarta pionowo w gore.

Cala ta propaganda o ludziach przesiadajacych sie na 2.4 i wyciszanie informacji o ludziach przesiadajacych sie Z 2.4 na 35.

Brak frajdy jaka mamy przy 35 - "czy jakis idiota wlaczy sie na moim kanale - czy tez nie? "

Wszystkie te zachwyty po przesiadkach o tej niby lepszej kontroli nad modelem - bzdury.

A najbardziej mnie wkurza jak kolega lata na tym swoim badziewnym DX7 bez zadnych problemow tam - gdzie moj profi mc z blogoslawionym 35 MHz lapie takie trzesiawki, ze szkoda gadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho w polowie ruchu miedzy 18 a 19 sekunda filmiku. Ja bym przynajmniej tak dal.

 

Co do kraks. Wczoraj na lotnisku koledzy ustawiali 2.4 w odbiorniku, obie antenki w jednej polaryzacji + antena dodatkowa w tej samej polaryzacji. Mowie ze to niezbyt bezpieczne, a oni ze na pewno nic sie nie stanie. Tylko czekac az model spadnie. Z pewnoscia tak samo postapil autor kraksy z linku powyzej.

 

Co do 2.4 - nie porownujcie internetu.Dobre moduly wifi gubia neta przy -80db. Przy -95db traci sie sygnal zupelnie. Moduly w aparaturach wygladaja na o wiele bardziej czule. Z pewnoscia dzialaja w pelni przy granicy zaniku sygnalu - mala ilosc danych ktore musza przez nie przejsc.

 

Popieram mammutha w pelni. Wyszedlem na chama latajac 10min w miejscu gdzie spadly 2 modele na 35mhz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diem o takim ustawieniu myślałeś?

Z góry

b0710ecd291c1183.jpg

Z boku

cf9b6f4ea884e67a.jpg

 

Co w przypadku jeżeli model znajdzie się daleko i nisko po mojej prawej stronie?

W swoim radiu masz takie ustawienie?

Mnie przekonuje ustawienie z drugiej fotki w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na "brudną masę" i "szpile" nie pomoże 2,4 GHz dobra instalacja + dobry odbiornik na 35 MHz i działa poprawnie

 

Jest pułapka moim zdaniem na 2,4 taka sama jak przy PCM czy IPD "kryje" problemy i z moich obserwacji wynika, na razie tyle że odbiorniki na 2,4 robią to lepiej.

 

Pisałem już kiedyś stosuję radiolinię na 2,4 GHz i mam podgląd na to jak wyglada "kondycja" łacza z modelem - nie bardzo kolorowo to wypada, a radiomodemy naprawdę nie są najgorsze nawet powiedział bym dość "cwane" i pracują na dośc wąskim kanale - 9600 bps

 

To mnie odstręcza od sterowania na 2,4 GHz, 35 Mhz zapewnia mi to co potrzebuję - bo pewno mam duże modele i mogę spokojnie podsuwać wszystko od siebie, i pozakładać dużo filtrów, oddzielnych zasilań, ekranów itd.

 

Gwoli prawdy steruję też na 2,4 GHz ale opóźnienia nie są dla mnie krytyczne - mam nadzorcę na pokładzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku jeżeli model znajdzie się daleko i nisko po mojej prawej stronie?

W swoim radiu masz takie ustawienie?

Mnie przekonuje ustawienie z drugiej fotki w pierwszym poście.

 

Rowniez wyglada dobrze. Ja biore pod uwage to ze zawsze ustawiam sie przodem do modelu. Mam antene ustawiona na bok i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand co to za model ze wymaga takiej wymyślnej techniki do sterownia :D pokaż fotki.

Po co się męczysz? :D Nie możesz ,,po bożemu" tak jak robią to inni :D Aparatura na 35MHz albo w ostateczności 2,4 GHz? :D

 

Nie męcze sie - zarabiam tak na życie :wink:

Radiolinia oszczędza moje nerwy - widze na lapatopie co się dzieje :wink:

Fotki - zapomnij, czysta komercyjna drona w kolorze żołtym, ale w wadze modelu się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja czasami zbacza na Racibórz :)

Panowie, w ramach testu kupcie jakieś badziewie na 2,4GHz i sprawdźcie jak się Wam sprawuje w porównaniu z 35MHz (w piwnicy, w dużym elektryku itd).

To może być wydatek tylko 200$ , a co się okaże? - nie wiadomo, ale własne doświadczenie jest często bezcenne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.