Skocz do zawartości

silnik + regiel


Tomek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ja jestem zielony, parametry mi nic nie mowia za bardzo, no i do tego nie wiem co jest dobre i co do czego bedzie pasowalo ;)

 

nie wiem do konca jaka jest roznica miedzy in a aoutrunerami, pozatym ze jedna sa w srodku a drugie na zewnatrz ;)

ktore sa lepsze i bardziej wytrzymale ;)

na poczatku zakladam ze outruner

na hobbycity.com combo sa od razu silniki z regulatorami, tylko po pierwszze, nie wiem czy sa dobre, a po drugie nie wiem jaki wybrac

 

na poczatek RWD-5

potem przerobka skrzydla na plaskie (bez wzniosku) potem dolnoplat - ale to odlegla historia ;)

jak na razie depron ( o ile uda mi sie gdzies dostac :crazy: )

no i do tego smiglo - czy ktos mogl by mi wytlumaczyc co znaczy np7x5 ?

no i jakie wziasc ;)

myslalem na czyms takim

 

klik

znaczy nie to smiglo tylko taka paczka - na poczatek, beda kraksy i wogole ;) tylko jaki rozmiar- nie mam pojecia :D

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy np7x5 ?

7 to średnica śmigła a 5 to skok, obie wartości podane w calach

Mniejsze śmigła z większym skokiem są przeznaczone do silników z wyższym KV(obroty/min/volta), a taki zestaw do modeli, w których potrzeba większej prędkości, a ciąg nie jest już najważniejszy. KV to też jedna z większych różnic między inrunnerami a outrunnerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inruner, - kreci sie wirnik wewnatrz silnika

Outruner kreci sie obudowa na zewnatrz.

generalnie inrunery sa wysokoobrotowe, a do rwd potrzebujesz niskoobrotowy, czyli z NISKIM KV.

Generalnie potrzebujesz silnik o KV w granicach 900 do 1300.

Smiglo 9x6 do 10x4,7 SF (SF) czyli slowflyer, oznacza smiglo do napedow elektrycznych dla modeli wolnolatajacych (powoli).

Smiglo ktore zaproponowales jest typu DD czyli wysokoobrotowe.

odnosnie proponowanego wyposazenia poszukaj watkow dotyczacych budowy RWD znajdujacych sie w archiwach tego forum.

Generalnie wybor jest duzy, troche zalezy tez od tego ile chcesz wydac..

 

Pozdrwaiam

 

Baxter

P.S. Proponuje dokonac takich zakupow.

smiglo 2 szt

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5350

motor

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5354

regler

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_showCart.asp?lasturl=/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5449

i jakis pakiet o jak najwiekszej pojemnosci

Do tego serva i juz..

aha i zabezpieczenie smigla 2 szt

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest skok ? :mrgreen:

z tego co widzialem na wiki to jest to "kąt" pod jakim sa ustawione łopaty :roll:

 

baxter - link do regulatora nei dziala :(

dzieki za to zabezpieczenie - nie wiedzialem :roll:

serwa mam 2x HXT900, ale mysle kupic jakies jeszcze "na zapas"

zastanawiam sie skad wziasc bowdeny i drut 0,7mm stalowy do serw, korzystam z okazji, wiem ze zly dział ;)

 

ps. a jesli zastosuje silnik z wiekszym rpm/V i bede na pol gazu ? nie wyjdzie na jedno ?

ps. pakiet mam GP2300 - znaczy aku AA sztuk 8 :D ładowarka tez jest do nich oryginalna, wymontuje z jakiegos samochodziku starego koszyczek na nie ;) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie skad wziasc bowdeny i drut 0,7mm stalowy do serw, korzystam z okazji, wiem ze zly dział ;)

 

 

ps. pakiet mam GP2300 - znaczy aku AA sztuk 8 :D ładowarka tez jest do nich oryginalna, wymontuje z jakiegos samochodziku starego koszyczek na nie ;) :twisted:

 

w pierwszym lepszym sklepie modelarskim... modele.sklep.pl choćby

a te aku się nie nadają, poszukaj na UH Li-pola 3s, za jakieś 15$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te aku się nie nadają, poszukaj na UH Li-pola 3s, za jakieś 15$

A dlaczegi sie nie nadaje? To dobry pakiet, do RWD sie nada, w jego przypadku nie chodzi o kilka deko. Do innych modeli nie polecam.

Link do reglera nie dziala, ale bez znaczenia wez obojetnie ktory o mocy wiekszej lub rownej 18A, najlepiej 25 lub 30, roznica w cenie nie jest duza. bierz najtanszy, bez roznicy. Ja ostatnio nawet lupilem "super simple" ale on sie nadaje tylko do llipoli. Aha i kup taki przy ktorym nie ma napisane "programing card".

z silnikiem z wiekszym kV nie kombinuj, sluchaj starszych :D . Bo przekroczysz dopuszczalny prad reglera, albo silnika. a latac lepiej nie bedzie. te silniki ktore pokazales "combo' to badziew, ten ktory ci zaproponowalem jest sprawdzony, i ma mocniejsze lozyska. Ja na nim latam. a smigielka przy tym Combo to jednorazowka, przy kazdym krecie bedziesz kupowal nowe, mimo smigla mocowanego na gumke.

 

pozdrawiam

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie z linkiem ;) przepisalem kod produktu :mrgreen:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5449

slawko - czy piszesz o tym ze to badziew ? :D

pytanie

jesli mam silnik 8A a regulator 25A, to regulator pobiera tyle pradu co potrzebuje silnik czyli max 8A?

 

z pakietami rozumiem ze chodzi o wage ;)

no coz, 8 nie bede dawal :D

pozniej moze zmniejsze do 3 aku (3,6V? ) ale 2600 bo sa po 10 zl, niby sa ciezsze od pakietow do samolotow ale cos, cena robi swoje ;)

 

 

Baxter - dlatego tutaj jest ;) bo wiem ze sa osoby z doswiadczeniem i nie musze popelniac niektorych bledow 8)

 

co znaczy

NiMH: 6~16 (Programmable

konkretnie o te liczby - ilosc ogniw ?

 

jak tak sie przyjrzałem, to widze kable do aku i do odbiornika, czy to znaczy ze moge dac 2 pakiet do samolotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bedzie bral pradu tyle ile potrzebuje 2, 3 czy 8A, na regulatorze jest podana maxymalna wartosc pradu jaka on wytrzyma. Dobrze ze zapytales, bo zauwazylem ze podalem ci zly regulator, ten jest programowalny i trzeba miec do niego karte. Tutaj masz link do takiego ktory sam wykryje ilosc ogniw w pakiecie, bedziesz musial tylko ustawic jaki rodzaj ogniw.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4860

 

po drugie, zadajesz madre pytania, a na takie osoby nikt sie tutaj nie obrazi, a ja jestem dosc bezposredni, wiec czasem cos takiego chlapme, jak nie kombinuj, albo pokrecilo cie.. :lol2: taki moj urok, pod moim podpisem jest numer gg, mozesz zaklikac, jak bedzie cie cos mocno gnebic.

Silnika dzwonka nie poleecam bo to jest taki.. Hmm jak by tu powiedziec, bieda-silnik, na poczatek, od tych silnikow zaczela sie kariera silnikow bezszczotkowych w Polsce, bo to byly jedyna dostepne na nasza kieszen. Jedna z ich wad sa slabe lozyska i slabe chlodzenie. Teraz kiedy silniki stanialy, nie ma potrzeby ich kupowac.

A wracajac do pakietu, generalnie tych RWD powstalo juz mnostwo, jest to sprawdzony model, wielokrotnie chwalony. najlzejszy jaki spotkalem, gotowy do lotu wazyl 580g, moj wazyl 700, ale latalem nim z kamera i wtedy wazyl 1,1kg i tez latal. Tak wiec waga sie nie przejmuj, poleci na pewno, nawet jak dasz mu taki ciezki pakiet. Tym niemniej przemysl, i przelicz to jeszcze, czy nie uda ci sie kupic pakietu LiPol, 3s o pojemnosci chociaz 1000mah, bedziesz go mial tez do innych konstrukcji.

 

pozdrawiam

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche OT :D
witam

ja jestem zielony,

czyli ten po lewej na fotce ?

zielony nie w tym sensie 8) ja po prawej :P

 

wychodzi na to, że jesteć modelarskim ogrem? :roll:

nie wiem o co ci chodzi z tym ogrem :crazy:

 

najwiekszym problemem w pakietach przeznaczonych do RC jest nie ich cena, tylko cena ladowarek :| nie chce ładowarki z 2 kabelkami na + i - , z tego co czytalem to troche niebezpieczne jest ;) balancer musi byc ;)

 

ale i tak mam pakiet do aparatury 8cell AA i jest on w koszulce, zalaczony 4xAA 650mAh do samolotu tez w koszulce, ale tego dawal nie bede bo jest dosc slaby, a cele w srodku sa mniejsze o ok 4mm, no i pojemnosc - 4x mniejsza ;)

 

ale jaka ładowarke zastosowac to tego pakietu do aparatury ? mam flasha5

ps. czy na HC jest kabel do podlaczenia do PC ? ani ladowarki dedykowanej, ani kabla nie widze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co mam to sa NiMH :D czyli o ile mnie pamiec nie myli - niklowo - wodorkowe,

mam jeszcze 4cel cadmowych, ale ida w odstawke bo maja tylko 650

 

wlasnie zobaczylem takie cos

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6013

oraz ta, ale raczej ta pierwsza ;)

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6012

co myslicie ?

 

z tego co widze to na HC nie ma nic godnego uwagi w tej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.