Skocz do zawartości

Optic6 Sport - czy warto?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu wielu wypowiedzi na forach portalach itp. zauważyłem że zazwyczaj powtarzają się wypowiedzi. Obudowa-miałem w rękach oba i w MX wygląda to lepiej o ile nie znacznie lepiej-nic nie świeci na niebiesko w oczy :wink: , wyświetlacz i programowanie tu też + dla MX-12.O mocy było już wiele dyskusji ale robiono próby z wozem pomiarowym i Graupner sadził najmocniejszym sygnałem(mniejsza szansa na zakłócenia).

Po za tym Graupner i JR to przodujące i jedne z pierwszych firm modelarskich uznanych na wielu rynkach i u wielu modelarzy.

Na minus w MX-12 -Brak Timera, ja używam stopera, i dość drogie części np. gdy złamiemy antenę za Hitec'owską ok. 20zł za Graupnera 60 .

Głównie wybór sprowadza się do gustów użytkowników, wiele ludzi chwali Optica, i z pewnością jest to również świetny nadajnik, ale ja wybrałem MX i jestem w pełni zadowolony :wink: ,i nie zamienił bym go na Optica.A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno (luty) stałem się posiadaczem Optica 6 Sport. Fakt - jest to aparatura okrojona w stosunku do Optica 6. Po kolei: nie jest to aparatura modułowa - ma tylko kwarc - więc nie da się na niej w przyszłości wypróbować modułu z syntezą częstotliwości (Spectra) czy tak bardzo reklamowanego 2,4 GHz (czas pokaże, czy ta częstotliwość w ogóle zostanie w Polsce zalegalizowana do sterowania modeli...). Ma całą czarną obudowę (bez błyszczących srebrnych nakładek etc., które można wytrzeć). Ma CZERWONĄ a nie niebieską lampkę jak Optic 6 ;). Ma mniej funkcji niż Optic 6 czy MX-12, ale myślę osobiście, że zanim do ich stosowania w modelach dojdziesz - trochę czasu minie.

W zestawie, który nabyłem znajdowały się: nadajnik z akumulatorami, ładowarką, odbiornikiem typu mini i trzema serwami mini (można też nabyć zestaw z odbiornikiem i serwami standardowej wielkości). Aparaturę zamierzam stosować do sterowania szybowców, motoszybowców, niewielkich elektryków i może kiedyś spaliny.

Bliższe informacje dotyczące porównania Optic-6 i Optic-6 Sport znajdują się tutaj: http://www.hitecrcd.com/product/comparison_chart/94/Optic_Radio_Chart.pdf

Myślę, że wybór tej aparatury na początek nie jest kiepskim pomysłem - zwłaszcza, że otrzymuje sie praktycznie kompletny zestaw.

:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.