Skocz do zawartości

Trumna do modelu szybowca


szymon-k

Rekomendowane odpowiedzi

A może cos takiego ..

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=884&osCsid=4ba25bf501fc87afafa8f06c9ab618e2

Edit znalazłem jeszcze coś

 

http://rc-lot-hobby.livenet.pl/gielda/gielda%20m.html

 

A w sumie to można sobie samemu wykonać taki pokrowiec zakupic tylko folie bąbelkowa i przy użyciu taśmy dwustronnej posklejać odpowiednio przyciete kawałki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uuuu, to ja pewnie jestem też "starszej daty" :D

Bo pudła z tekpolu (polska nazwa coroplastu) mam do kilkunastu modeli.

Co prawda nie tramwajem, ale rowerem czasem z nimi jeżdżę.

Oczywiście w czasie przewozu w bagażniku auta pudła tekpolowe też się sprawdzają.

Nie mówię już o spokoju i wygodzie przechowywania modelu w takim pudle.

Najmniejsze z tych pudeł (na Litestika) jest widoczne na fotce tutaj:

www.depron.prv.pl/litestik.htm

Fotek większych nie kojarzę, oczywiście "na życzenie" mógłbym zrobić, ale ideę chyba widać na tym wyżej. W największym na długość z moich pudeł mam szybowca 3m (tylko 3m bo bo większego nie mam :wink: )

 

Dodam jeszcze, że jeden z Kolegów ma dedykowaną do modelu "trumnę" - jak w naszych stronach określa się box na dach auta. Trumna ta jest przeróbką starszego boxu narciarskiego (laminatowego). Ma dolaminowany wystający "czubek", w którym mieści się statecznik pionowy. No ale nie bardzo sobie wyobrażam "wygodę" przewozu tej trumny środkami komunikacji publicznej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze poruszyłem temat to jestem zobowiązany napisać jak wykonałem trumienkę dla modelu

wymaga to niewiele czasu

użyte materiały płyty styropianu gr 1.5 cm

klej polimerowy

rzepy

i taśma na rączki z pasmanterii

sklejoną skrzynkę chciałem okleić papierem na wikol i pomalować

 

ale zaświtało mi we łbie że posiadam samoprzylepną aluminiową taśmę zbrojoną włóknem szklanym

w pracy mam tego sporo

 

i taśmą okleiłem

wygląda to nawet fajnie

w słońcu lśni jak psu jajca

 

tą skrzynkę uszyłem pod model discusa cs z cm pro

na skrzyneczce jest naklejone" zbajerowane" logo cmpro pozostałe z zestawu szybowca

skrzynka nosi się fajnie

w aucie małolitrażowym się mieści

 

a tu fotka skrzynka i model na łące nad rzeką Notecią w miejscowości Szarlej

a639da1c2178c5f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie pudła z kartonów i wzmacniam taśmą ale tekpol lepszy bo sztywniejszy na pewno.

 

Płat od grota chowam w kartonie po relingach - pasuje na wymiar , a w pracy takie kartony to odpad ;-)

 

Szymon - trza się spotkać kiedyś i pośmigać na zboczu razem. Chętnie bym wpadł do Barcina z tobą oblatać tą dużą dziurę po wapnie :wink: Musze tylko na tą okazje zbudować alulkę co by nie szkoda było lądować na czymś twardym.

 

Trumna - strasznie to brzmi , kojarzy mi się z pudłem w które wkładamy martwy już model jub jego strzępy. Nie lepiej nazwać tego - skrzynka transportowa :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie pudła z kartonów i wzmacniam taśmą ale tekpol lepszy bo sztywniejszy na pewno.

 

Płat od grota chowam w kartonie po relingach - pasuje na wymiar , a w pracy takie kartony to odpad ;-)

 

Szymon - trza się spotkać kiedyś i pośmigać na zboczu razem. Chętnie bym wpadł do Barcina z tobą oblatać tą dużą dziurę po wapnie :wink: Musze tylko na tą okazje zbudować alulkę co by nie szkoda było lądować na czymś twardym.

 

Trumna - strasznie to brzmi , kojarzy mi się z pudłem w które wkładamy martwy już model jub jego strzępy. Nie lepiej nazwać tego - skrzynka transportowa :faja:

 

 

Malin

Powoli szykuje nowy model do latania byle gdzie ale z dobrym efektem

jest to Starling P.Leszka

zabiorę go z pewnoscią na kamieniołom

wytrzyma lądowania na byle czym

 

 

a jeżeli chodzi o skrzynkę to czasami bywa trumną

wtedy rozbitego modelu nie widać

i somsiad nie ma się z czego nabijać

pozdrawiam wszystkich Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.