Skocz do zawartości

szarpanie serwami, czy to mogą być mixery ?


Tomek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem flasha5, do odbiornika podpiolem zasilanie na ch5, oraz 2 serwa, probowalem na roznych kanalas z tymi samymi rezultatami

mianowicie

sterowanie bylo na prawym drazku gdzie jest grzechotka, gora/dol jedno serwo, prawo lewo drugie, ale jak ruszylem lewym drazkiem na boki, to jedno z serw ruszalo, w polowie wracalo na center po czym wracalo na pozycje jaka powinno miec w polowie wychylenia drazka, przy dojsciu do konca (drazek) sytuacja powtarza sie

 

czy ktos mi moze powiedziec co jest grane ? :crazy:

 

nie mam wiecej sprzetu aby podpiac, no i nie wiem czy to normalne zachowanie czy nie

 

pozdrawiam

Tomek_

 

Pozwoliłem sobie zmienić tytuł

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zrób reset nadajnika i wszystkie ustawienia wrócą do fabrycznych.MODE można przestawić programowo jeżeli jest taka potrzeba.W nadajniku z drugiej ręki mogą być ustawione mixery itp. i tu może być przyczyna takiego zachowania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie zdazylem zorientowac micxery sa wlaczane przez przelaczniki na nadajniku, jednak zmiana ich polozenia nic nie dawala

 

w instrukcji jest napisane jak zrobic reset (chyba) wiec sprobuje

nie mam kabla do kompa aby cokolwiek przestawic, nawet na symulatorze nie polatam

jaki kabel kupic ? :D

 

edit

znalazlem ... :shock:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grzechotka poczekam, moze akurat bedzie dobrze

 

O, to kolejna zlota mysl !

Jesli zmienisz mode (a prawdopodobnie tak bedzie) grzechotka sama sie nie zmieni z prawego na lewy drazek :lol: .

Do zaprogramowania wystarczy przeczytac opis przy przelacznikach AIL,RUD,ELEV itd.

Czy wiesz co one oznaczaja ?

To pierwsze Twoje radio,dobrym pomyslem byloby skorzystac z rad innych-nabierzesz dobrych nawykow a przy okazji poznasz sposob programowania i dzialania .

Czy juz wiesz w jakim mode chcesz latac ?

Aby poznac dzialanie poszczegolnych drazkow,suwakow,przelacznikow wystarczy jedno/dwa serwa.Polecam-wkladajac kolejno do rx sprawdzic jak reaguja ,jakie maja oznaczenia,co zmieniaja przelaczniki i nastawy.Pozniej bedziesz w stanie zaprogramowac i podlaczyc rx w ciagu 3-5 minut.Malo tego,bez patrzenia na nadajnik, bedziesz umial okreslic co i dlaczego zmienia sie pod kazda funkcja drazek/suwak/przelacznik.Ja tak sie nauczylem ,,widziec'' i rozumiec co do czego sluzy.

Pozniej jest latwiej , nawet zmiana nadajnika to kwestia innej obudowy-zasady takie same.

No i komputer PC nie jest do tego potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies przeczytalem i bylo grzechotka chyba - postaram sie zapamietac ;)

 

Peter - ja terkotke na prawym drazku, sterowanie SW i SK mialem wlasnie na tym, a regulacja obrotow na luznym drazku wydaje sie byc nieporozumieniem ;) teraz mam lewy gora dol - serwo, oraz terkotka prawy lewy - drugie serwo, wydaje sie byc ok :P

 

Petr - mam wrazenie ze aparatura i odbiornik rozpoznaje co jest wpiete, niezaleznie gdzie co pewne zawsze ruszaja sie tak samo :P ( mam 2 HXT900)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz terkotke na prawym, to musisz ustawić w nadajniku na mode 1, jeżeli bedziesz latał na mode 2 (zmienisz w odbiorniku wyjscia) to nie bedziesz miał możliwości trymowania steru wysokości.

musisz mieć na mode 1 takie ustawienia w odbiorniku

- kanał 1 - ster wysokości

- kanał 2 - lotki (lub ster kierunku - dobre na początek))

- kanał 3 - sterowanie silnika

- kanał 4 - ster kierunku

W instrukcji masz to opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.