Skocz do zawartości

CMPro Cessna 182 (2100mm)


Tiooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Dostałem wyżej wymieniony model w wersji o rozpiętości skrzydeł 2100 mm na urodziny - tak się jakoś dziwnie złożyło że ktoś postanowił spełnić chyba moje marzenia z przeszłości. ;-) Nigdy nie latałem modelami RC i to jeszcze tak dużymi. Jedyne co pamiętam z dawnych czasów to szybowce, jeden dość spory bo o rozpiętości około 1600mm. (Nie ważne...) Z tego co wiem to żeby to w miarę latało to muszę jeszcze włożyć pewnie minimum jakieś 700 zł, założę się że więcej. I co najgorsze nigdy nie latałem spaliną ani takich rzeczy nie składałem w całość i tego się najbardziej boję że włożę w ten model sporo kasy i skończy gdzieś na drzewie. Mam w okolicy speca od tych rzeczy i nadzieja w tym że jakoś on mógłby mnie nauczyć na tym latać.

 

Doradźcie co robić na początek, na razie jeszcze tego nie sklejałem tylko stoi na sucho w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj fotke

najpierw zzainwestuj w aparature najdroższą na jaką cie stać

potem zrób jakiegos elektryka, dokup wyposarzenie do niego i na nim ćwicz najlepiej zrób miniaturkę modelu ( tej cessny) z depronu

tak bedzie najlepiej jest też drugie wyjście kup taka samą aparature jaką ma ten "spec" dotego kabel uczeń-trener i latajcie na jakims jego modelu ( on go będzie głównie kontrolował (trener) a ty bedziesz w roli ucznia ( on bedzie włączał na swym nadajniku funkcje trener i np dopuki on będzie trzymał przycisk lub przełącznik to ty będziesz latał :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, trochę szkoda go na pierwszy samolot.

Kwota 700 zł jaką podałeś to jest ale może tylko na pierwszą ratę do osprzętu dla tego modelu, musisz się liczyć raczej z wielokrotnością tej kwoty.

Na razie to zacznij od jakiegoś małego trenerka, a tego jest dużo i wiele informacji znajdziesz na tym forum.

A propo to chciałbym dostać taki model na urodziny :wink:

 

EDIT

Dobra aparatura na przyszłość to Futaba T9CP http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiem jak to jest kopic aparaturę z dolnej pułki. Takimi najmniejszymi wymogami jest już komputer z pamięcią na min 4 modele i minimum 6 kanałów. Tak jak pisali poprzednicy staraj sie jak najwięcej przeznaczyć na apke zęby juz w przyszłości nie zmieniać. Kolega aby polatać sobie modelem easy gliderem musiał wydać ok 1800zł z cała elektronika, serwami aparatura (eclipse7 z synteza) regiel i silnik 3f, ładowarka i aku li-pol i jeszcze parę niezbędnych akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za plan przysłany od kogoś. Na razie się zajmę budową "kreta" treningowego. Ktoś mi przysłał plan architektoniczny i myślałem myślałem.... że sobie z tym zupełnie nie poradzę a tu proszę plan wydaje się w miarę przejrzysty w moim toku rozumowania. ;)

 

FUTABA - FF-7 (T7Cp) 2,4 GHZ czy taka aparaturka jest już w miarę dobra?

 

A z ciekawości jeszcze spytam o silnik do tej Cessny, jaki byście zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za plan przysłany od kogoś. Na razie się zajmę budową "kreta" treningowego. Ktoś mi przysłał plan architektoniczny i myślałem myślałem.... że sobie z tym zupełnie nie poradzę a tu proszę plan wydaje się w miarę przejrzysty w moim toku rozumowania. ;)

 

FUTABA - FF-7 (T7Cp) 2,4 GHZ czy taka aparaturka jest już w miarę dobra?

 

A z ciekawości jeszcze spytam o silnik do tej Cessny, jaki byście zaproponowali?

Ja wysłałem plany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za link hubercie ale wszystko już przeszukałem na necie o tej cessnie w raz z tym tematem właśnie. :lol:

 

Dwusuwy jak się dowiedziałem brudzą laminat modelu, czy taki czterosuw http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2087 (15 cm3

ASP .91 A) uciągnie jak by nie było ok. 5800g?

 

Na razie to tylko wstępny kosztorys. :? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wypada cenowo, przecież benzyniaki są dość drogie? Ja za silnik mogę dać maksymalnie 500 zł.

 

Co powiecie na coś takiego? http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4797

 

a między tym ASP 120 AR, który ma podobne parametry do tego powyżej.

 

Nie mam zamiaru robić akrobacji tym modelem, potrzebny mi silnik do spokojnego majestatycznego lotu, niezbyt szybkiego. W końcu makieta do tego raczej służy. Co nie jest faktem że to rzeczywiście 5,5 kg waży. :? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci drogi Peterze, też Cię bym chętnie zrozumiał.

 

Lecz zadałem pytanie o silnik do mojego modelu, a ty mi piszesz o jakiś ostrzeżeniach. Takie sprawy na PW - bardzo Cię proszę. I na prawdę nie mam ochoty pokazywać swojego ryjca tak jak twój pięknie i estetycznie wygląda. Tym nie mniej usłużyłeś mi pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.