Skocz do zawartości

Problem z APM 2.6


Andwas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Proszę Kolegów o Pomoc … Ale od początku…  

 

Mam obecnie platformę Tarot 650 z układem Naza V2. Cała budowa quadrocopter i konfiguracja Nazy była prosta. Model sprawuje się idealnie!!.

Postanowiłem  kupić kolejną platformę opartą na APM 2.6. Wybór był oczywisty, ponieważ często zawodowo korzystam z Arduino.  

 

Co kupiłem:

 

Kontroler lotu ArduPilot APM 2.6 + GPS UBLOX NEO 6M z kompasem

FC-REP500 CF Rama Quadrocoptera "Death Cat"

Power Module Moduł Zasilający BEC 5,3V - ArduPilot APM 2.5/2.52/2.6 - czujnik prądo 90A

Regulator 30 AMultirotor SimonK 4IN1 ESC

Emax MT2216 śmigła 10x4.5

Pakiet 4S4000

Mocowanie antywibracyjne antywstrząsowe do kontrolerów lotów 

Całość waży ok. 1350g.

 

Wszystko złożone i skalibrowane 100 razy. Czyli ESC, żyroskopy, aparatura i kompas.

 

Teraz jaki jest problem:  Model w trybie AltHold jest bardzo „nerwowy”, czyli często oscyluje do przodu i tyłu (drgawki). Tak jakby miał problem ze stabilizacją. W trybie Loiter, jest masakra… oscylacje są jeszcze większe ;( co prawda trzyma GPS, jednak wygląda to tragicznie. Przeczytałem już chyba wszystko, co jest do przeczytania jednak bez rezultatów. Oczywiście zmieniałem pobrane przykłady z sieci odnośnie parametrów Extended Tuning… Praktycznie nic to nie zmienia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem , praktycznie rozwiązany.

W pierwszej kolejności wymieniłem ESC na BLHELI MULTI 30A (podobne 40A mam w Tarocie), co wiele nie zmieniło. Następnie poszedł do zmiany odbiornik Futaby F12FG i śmigła na węglowe (oczywiście wyważone) i dalej bez zmian.

 

 Moduł APM jest zamontowany na klasycznej podstawce antywibracyjnej (cztery gumki przymocowane do dwóch podstaw).

 

Ostatecznym krokiem, było ponowne szukanie rozwiązania w oprogramowaniu i zmiennych w Mission Planner. I znalazłem :), działa i to idealnie !!!. Przetestowałem już tryb Auto, rewelacja… Jak znajdę dobrą pogodę, zrobię porównanie-- Naza, APM. 

 

 

Ustawienia :

http://zapodaj.net/45972124d5989.jpg.html

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.