Skocz do zawartości

Aparatura 2-kanałowa dymi się


barton82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początek nie wiem czy dobry dział wybrałem ale pisze tu. Jakiś czas temu chciałem podłączyć nadajnik pod zasilacz stabilizowany 12v przy czym po chwili działania zaczął wydobywać się dym możliwe ze pomyliłem bieguny. Po otworzeniu i włączeniu aparatury (przy zasilaniu z baterii) widać że dymi się tranzystor i tu moje pytanie czy sama wymiana by pomogła czy mogło uszkodzić się coś więcej

Ten tranzystor jest nadpalony ale tranzystor obok ma oznaczenie c945 gr 331 a w tym nadpalonym widać końcówkę 45 i 31 czyli jest prawdopodobieństwo ze są takie same tylko pytanie moje ponieważ chce spróbować go wymienić żeby sprawdzic czy nie uszkodził się przy tym scalony tylko czy tranzystor musi być identyczny bo mam na stanie c945 p22yc, c945 p98e, c945 p3xe i nie wiem czy czy moge wlutować któryś z nich czy można wstawić inny

Na zdjęciach w prawym górnym rogu płytki widać uszkodzony tranzystor:

 

 

bc1864e562d7.jpg 2fa7b5b010f4.jpg 0b5de8f038a9.jpg b54f7d44253d.jpg a7a15110af2d.jpg 5eba2a57173b.jpg fe9f13fff8c8.jpg c840f71ee6c5.jpg 32397e957ebc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tranzystor to zapewne 2SC945. Możesz wlutować jeden z tych co masz.

Wlutowałem c945 p3xe niby chwilke działało ale nadajnik przestał reagować okazało sie ze padł mi 1 akumulatorek a przy sprawdzaniu miernikiem pokazuje -0.00. Możliwe  jest ze stało sie to przez ten tranzystor? tego aku ładowarka nawet nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.