Skocz do zawartości

Wymiana sil,reg i aku w SkyHawk.


drzozef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 Kupiłem drugą piastę i wszystko gra. :) Samolot latał pęknie, już na połowie drązka. do czasu kreta.

 Przywaliłem prawie pod kątem prostym w podmokła łąkę.

 PIasta spisała się świetnie, śmigło całe. Ale jak zwykle musiało coś się spierniczyć. :(

 Wszystko przyniosłem do domu, wysuszyłem.

 Silnik nie chcę się krecić, zacina się, szarpie. Im dam większą moc tym mocniej. Trochę błota było między zwojami, przedmuchałem, ale bez zmian.

 Wideo: http://youtu.be/AXl8AWbiLSk

Kabelki łączące silnik z reglem odizolowałem, wszystkie luty trzymają.

 Spotkał się ktoś z czymś takim?

 PO krecie w środku było trochę wody, elektronika zalana nie była.

 Aku trzyma napięcie 11,4 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a jak palcami kręcisz to się zacina?

 

pewnie nie masz drugiego regulatora by sprawdzić... ale możesz obejrzeć czy żaden kabelek nie odpadł od uzwojeń silnika, w silnikach o tym typie mocowania to częsty uraz... trzeba bardzo uważać jeżeli machamy kabelkami jak na filmie to te kabelki czasem pękają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palcami idzie gładko. W uzwojeniach chyba wszystko gra... Regulator się grzeje, ale niewiem czy to z powodu silnika, czy też samego regulatora. Da się to jakoś sprawdzić bez drugiego regulatora? Masakra, ile już w ten model wsadziłem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są zlutowane to tak jak kolega wyżej napisał, masz zerwane uzwojenia :)


Możesz sprawdzić przebicie ale to nie jest konieczne gdy masz przerwę w uzwojeniu, sprawdź czy od stojana na uzwojenia przechodzi prąd, nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.