Skocz do zawartości

GRAUPNER mx 12 hott problem


Krzysiek M

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

 

Latam sobie dziś kolegi copterem na sali gimnastycznej na wyżej wymienionej aparaturze. Wszystko pięknie , miód i kolor .
Ląduję a tu nagle aparatura się wyłącza, sama z siebie . Pozostało tylko niebieskie podświetlenie , aparatura nie daje znaku życia.
Całe szczęście że model był już na Ziemi i nic się nie stało . Mieliście kiedyś takie zdarzenie z jakimś nadajnikiem graupnera hott?

Dla mnie to jest niedopuszczalne . Nie wiem co się stało , ale nie rozumiem , czemu niektórzy tak się podniecają tymi nowymi hottami skoro wychodzą takie rzeczy.?

Nie jest to moje radio , napisałem na prośbę mojego kolegi . Jeśli coś wiecie na ten temat to proszę o sugestie .

 

 

-Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

I oczywiście dlatego że zobaczyłeś niebieski ekran radio jest złe . Na moje oko to kolega wyłączył sobie alarmy i głośnik  do tego próg alarmu ustawił na off lub napięcie ogniwa 1S lipo takim sposobem zanim radio zdążyło dotrzeć do progu rozładowania LIPO w 4 celach NIMH zostało -30% energii i radio zgasło . Jeśli się jednak mylę to sprzęt odsyła się do serwisu a z wiedzą amatora grzebie się mówiąc delikatnie w nosie .  Nie spotkałem się z sytuacja by takie radio zgasło w locie chyba że  nie wstało po aktualizacji z różnych przyczyn . Z opinią o sprzęcie poczekał bym do wyjaśnienia sytuacji bo w tej chwili to może okazać się że wina nie leży po stronie sprzętu a operatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych aktualizacji z tego co wiem kolega nie robił , po prostu latał jakiś czas na takim jakim dostał ze sklepu. Wszystko było ok do wczorajszej przygody.
Radio było ustawione tak :d9547c07cc88.jpg

Jeszcze przed startem patrzyłem na "ilość baterii" , pokazywało twardo 5,1V .
JA nie oceniam, tylko dla mnie takie "zachowanie" nadajnika jest nienormalne , ale jako AMATOR a nie zawodnik(latacz) F3 coś tam , po prostu grzecznie pytam, i liczę na jakąś pomoc. 

 

-Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Przede wszystkim zrobił bym aktualizację  oprogramowania  przez USB korzystając z programu do aktualizacji . Jest tam opcja awaryjnego przywracania oprogramowania , o ile nie uda się tego zrobić w sposób klasyczny . wszystko co potrzebne znajdziesz na stronie Graupnera  i o ile ta operacja nie przyniesie skutku radio w paczkę i do sprzedawcy lub producenta nic więcej z tym nie zrobisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.