Skocz do zawartości

Model półakrobat z odpadów


jacek LP

Rekomendowane odpowiedzi

Po złożeniu Katany z zestawu typu KIT pozostało wiele odpadów. Pomyślałem, że elementy pozostałe po wyciętych laserem częściach można wykorzystać do budowy nowego modelu. Rozpocząłem od budowy kadłuba. Tylna jego część to kratownica – wszystko ze ścinków. Wręgi i wzmocnienia zostały zrobione ze sklejkowych obwódek, wyciętych laserem. Po zrobieniu szkieletu kadłuba części już zabrakło i dokupiłem jedną sklejkę 20 cm/30cm/2mm, 2 deseczki balsy 3,5 mm i 2 deski 1 mm. Tak powoli sobie składałem, składałem i w końcu około 3 tygodnie temu zakończyłem oklejanie płatowca. Model był budowany bez żadnych planów, co sprawiało, że oblot był bardziej emocjonujący. Sugerowałem się trochę wyglądem Speed 400. Dzisiaj dostałem paczkę z ostatnim elementem – odbiornikiem i obyły się pierwsze loty. Nie mam niestety filmu, może nagram później. Okazało się, że model lata świetnie – może trochę za szybko bo jest chyba trochę za ciężki. Jest zaskakująco stabilny i ładnie leci harrierem, zawisu raczej się nie da, trzeba będzie raczej skrócić część dziobową i przesunąć pakiet bardziej do przodu.

Oprócz podanych powyżej komponentów użyłem:

2 listewki sosnowe 2/6mm, 2 listewki sosnowe 3/5 mm.

owiewka – Ajax do mycia szyb –pomalowany sprayem czarny mat,

Owiewka silnika – butelka po wodzie Żywiec 1,5 l oklejona taśmą pakową,

Wymiary:

rozpiętość 116 cm,

długość - 115 cm,

Elektronika:

silnik 3f, 1200 g - 79g http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22_55&products_id=172

Lotki - 2 serwa Esky 8g

SK i SW- serwa TP 9g

Pakiet 2200 mAh

Regulator - chwilowo 50A + oddzielny BEC, ale za chwilę bedzie 30 A

A oto zdjęcia:

Wygięcia lotek zostały spowodowane naciągającą się folią – miały być proste

img0122fu2.th.jpg

img0125uq4.th.jpg

img0126at9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.