Skocz do zawartości

Szybowiec czy motolotnia


speed_spider

Rekomendowane odpowiedzi

czy pakiet 8 KAN 1050, silniku 400 6V, przekładni 4:1 i śmigle 10x6 należy właśnie do tych tanich zestawów?

pakiet nalezy do tych tanich, ale dla Ciebie sie absolutnie nie nadaje. tak sie sklada, ze wlasnie ja mam RWD-5 by Skazoo, powiekszonego do rozmiaru 2m, ktory sluzy mi jako nosnik kamery (aparatu cyfrowego) Podany przez ciebie zestaw udzwignie tylko Rwd. proponuje ci cos innego, co zapewni dlugi lot malego RWD (czyli 1,3m rozpietosci), oraz przyszlosciowo posluzy ci do lotow duzym. Aha Duzy ma udzig ok 1,5 kg, to powinno ci w zupelnosci wystarczyc.

Tutaj masz watek o budowie.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5493&highlight=grypa

na koncu sa tez filmy z oblotu.

przede wswzystkim akumulatory... Nie inwestuj w zwykla, sa ciezkie i maja mala wydajnosc, jest to juz technologia odchodzaca w lotnictwie w zapomnienie. Kup pakiet Litowo-polimerowy o pojemnosci najwiekszej jaka dostaniesz za rozsadne pieniadze, na pewno wiekszy niz 1500mAh 1800-2200, pozwoli to na dlugie loty zarowno malego jak i duzego RWD.

Do tego ładowarka z balancerem do lipoli. Moze byc najtansza, np E-sky kosztuje ok 40-55 zł, laduje dlugo bo taki pakiet ok 3 godzin, ale jest tania i skuteczna.

Silnik, nie szczotkowy, bo szkoda na niego czasu i pieniedzy, to znow jest technologia odchodzaca w niebyt. Tym bardziej ze musisz do niego kupic regulator ktory do silnika bezszczotkowego nie bedzie pasowac.

Wiec silnik bezszczotkowy. Do malego RWD moze byc tzw. dzwonek, prosty i nedrogi silnik, kosztuje ok 30-40 zł i do niego regulator o odpowiednim natezeniu pracy, zwykle 20A. Do duzego RWD bedziesz potrzebowal mocniejszy silnik, jego typ na razie zostawmy w spokoju, mozna sie pozniej zastanowic, ale pod katem silnika do duzego modelu warto kupic regulator o wiekszym pradzie, np30A. Do tego bedziesz potrzebowal 2 serwa, maga byc male 8 gramowe np HXT900.

No i to tyle na poczatek.

Aha "duzy" RWD z kamera, na pakiecie 1700mAh lata do 25 minut, przy oszczednym uzywaniu napedu.

 

Baxter

GG 4214751

Gdybys mial jakies pytania zapraszam na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam! Panowie, mam do Was kolejne pytanie związane z aparaturą. Znalazłem w sieci coś takiego:

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2206,nadajnik-ek2-0406a-6-kanalow-e-sky

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2207,nadajnik-ek2-0406-6-kanalow-e-sky

 

…jednak z braku wystarczającej wiedzy w danej dziedzinie chcę spytać Was, czy to jest właściwy wybór (do mnie przemawia duża ilość kanałów, co rzutuje na przyszłość i niska cena). Jeśli chodzi o samą budowę RWD, to już skończyłem. Teraz przyszedł czas na elektronikę. Będę zobowiązany za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nadajniki to zabawki znacznie lepiej jest kupic Hitec Flash 5x używany , wyjdzie niewiele drożej a dostajesz nadajnik z komputerem, podstawowymi mikserami i pamięcią na 5 modeli, 5 kanałow wystarcza na początek . ważniejsza jest pewność działania i pełny zasięg. Jak masz znajomego w anglii poszukaj na www.ebay.co.uk tam kupiłem flash 5x za 20 funtów :) z odbiornikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam znajomych w Anglii więc szukam czegoś w Polsce.
Ale forum ma tam swoich ludzi 8)

 

Przeczytalem caly temat i widze brak konsekwencji.

Najpierw mial byc ladunek 3 kg , a skonczylo sie na 400 6V silniku z Kanami.

Opcja na latanie jest pozostac tutaj i zbudowac jakikolwiek model.

Opcja na filmowanie/zdjecia jest wizyta w klinice RC-CAM,tam leczymy takie przypadki.

Nawet zupelnie nielotne :lol: .

Najszybciej i bezbolesnie (moim zdaniem) ulotnisz sie na Easy Star.Jak go ulotnisz,to kwestia 2-3 dni,to juz tylko krok,abys latal z kamerka/aparatem.Bo chyba o to Ci chodzi,choc nie piszesz o tym wprost.Historia tego dzialu (RC-CAM) notuje takie przypadki.Wyjdzie cala impreza w miare tanio i co najwazniejsze szybko.Latac mozesz juz pierwszego dnia,wielu sie to udaje,a pierwszy film/fotke zrobisz juz po kilku lotach treningowych.Tam tez znajdziesz informacje,jak zrobic ,,pancerny'' model ktory przezyje okres nauki latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam znajomych w Anglii więc szukam czegoś w Polsce.
Ale forum ma tam swoich ludzi 8)

 

Przeczytalem caly temat i widze brak konsekwencji.

Najpierw mial byc ladunek 3 kg , a skonczylo sie na 400 6V silniku z Kanami.

Opcja na latanie jest pozostac tutaj i zbudowac jakikolwiek model.

Opcja na filmowanie/zdjecia jest wizyta w klinice RC-CAM,tam leczymy takie przypadki.

Nawet zupelnie nielotne :lol: .

Najszybciej i bezbolesnie (moim zdaniem) ulotnisz sie na Easy Star.Jak go ulotnisz,to kwestia 2-3 dni,to juz tylko krok,abys latal z kamerka/aparatem.Bo chyba o to Ci chodzi,choc nie piszesz o tym wprost.Historia tego dzialu (RC-CAM) notuje takie przypadki.Wyjdzie cala impreza w miare tanio i co najwazniejsze szybko.Latac mozesz juz pierwszego dnia,wielu sie to udaje,a pierwszy film/fotke zrobisz juz po kilku lotach treningowych.Tam tez znajdziesz informacje,jak zrobic ,,pancerny'' model ktory przezyje okres nauki latania.

 

Witam Szanownego Pana! Opcja filmowania odeszła trochę w niepamięć (o czym wspomniałem już wcześniej). Bardzo wciągneła mnie sama budowa (którą już praktycznie ukończyłem) i chęć wzbicia się w powietrze. Nowe hobby?! Tak! Wcześniej nie miałem z tym nic wspólnego, dlatego się tym nieinteresowałem. Teraz chcę rozwinąć swoje umiejętności w tej dziedzinie, a z czasem połączyć te dwie pasje (modelarstwo i fotografia). Może jest to mały brak konsekwencji, ale powodowany narodzeniem się nowej pasji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciągneła mnie sama budowa (którą już praktycznie ukończyłem) i chęć wzbicia się w powietrze. Nowe hobby?!

No to ekstra.Tutaj na pewno Cie ,,ulotnia''.No i kolejnosc masz prawidlowa.Najpierw prosty model,pozniej nastepny krok.Gratuluje .

Może jest to mały brak konsekwencji, ale powodowany narodzeniem się nowej pasji...

Ponoc to nieuleczalne :D

No to czekamy na relacje z budowy i lotow.

Powodzenia.

 

PS.

Zna ktos tutaj jakiegos pana ?

My tu raczej po imieniu,tak lepiej Panie Andrzeju :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zdjęcia i jakiś film z oblotu zamieszczę dopiero po fakcie (prośba mojego przyjaciela, który buduje razem ze mną - muszę się przychylić). Wracając do mojej wcześniejszej prośby, jeszcze raz proszę o poradę. Nie wiem czemu, ale uparłem się na aparaturę co najmniej 6 – kanałową. Przeszukując po raz kolejny różne sklepy i aukcje znalazłem coś takiego:

 

Hitec OPTIC 6 SPORT – za około 350 zł

Spektrum DX6 - 2,4 GHz – cena również około 350 zł (chociaż na temat tej doczytałem, że służy raczej do pilotowania mniejszych modeli i na mniejszych odległościach) - /chyba sam sobie odpowiedziałem/

 

Czy Hitec to dobry wybór?! Czy w/w model jest warty swojej ceny i czy jeśli chodzi o aparatury (ogólnie rzecz ujmując), to są to sprzęty kompatybilne z odbiornikami i serwami innych producentów?!

 

PS: z góry przepraszam, że truję d..ę i proszę o wyrozumiałość…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Optica 6 Sport, to jest to odchudzona wersja Optic 6. Nie powiem ci czy warto bo używam innego radia, ale wiele osób używa tego Hiteca i sobie chwali. A 350zł za nią to chyba nie dużo, zależy co jeszcze do niego dostaniesz.

Co do kompatybilności to jak najbardziej. Ja korzystam z apki Graupnera, odbiornika firmy Jeti, regulator Sunip, a serwa E-sky oraz Hextonic, i nie ma problemów. Co najwyżej na kwarce trzeba uważać - zalecane są tej samej firmy co dane urządzenie, ale najczęściej z innymi też wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz DX6 jest starszą wersją Spektrum o mniejszym zasięgu (działa w systemie DSM). Pełno zasięgową wersją jest DX6i (system DSM2) którą można kupić u naszych skośnych braci za 170 USD. Moja z przesyłką kosztowała mnie 450zł, a przeszedłem na nią właśnie z Optica. Naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, Panowie mam pytanie: ja prawidłowo należy "zainstalować" antenę odbiornika?! Czy powinna ona zwisać pod samolotem swobodnie, czy mogę np. wypuścić ją przez górną pokrywę przy skrzydle i przeciągnąć ją do pionowego steru ogonowego?! I jeszcze takie pytanko: jakiem zasięgiem charakteryzuje się aparatura sanwa vg6000 współpracująca z odbiornikiem sanwa rx 831?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.