Skocz do zawartości

Silnik HexTronik 1700kv - dobór pakietu...


Mozart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat jaki li-pol dobrać do tego silnika http://cyber-fly.pl/pl/p/Silnik-hexTronik-1700kv-16g/4918  :/ Musi być dość lekki (nawet bardzo) gdyż będzie użyty do zamontowania w Multiplex-sie Fox-sie. Znalazłem taki http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=10950 i nie wiem czy się nada. Prosiłbym o pomoc ewentualnie o link do innego (lepszego, lżejszego, albo pasującego???)
Tak przy okazji czy przede wszystkim w doborze pakietu do silnika mam się kierować jego napięciem (w tym przypadku 7,4V)?
O regulatorze też myślałem więc czy może być regulator 20A (nie za dużo A jak na silnik o 6A) Bardzo proszę o pomoc :) i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pakiet" dobiera się do modelu, do silnika to zazwyczaj głównie tylko napięcie ... tu masz tylko opcje 2s czyli 7,4 v, jak to ma być do foxa to użyłbym czegoś w zakresie 300-400 mAh, wszystko zależy od wagi modelu. Dla mnie ten silnik jest za mocny do foxa przez co będzie żarł za dużo prądu, wtedy musisz mieć lepszy wydajnościowo pakiet (300 mAh 20C to tylko 6A a w rzeczywistości zazwyczaj mniej) a przez ciężki silnik nie dość, że musi być on lekki to i wydajny czyli coś lepszego ... droższego. Fox na śmigle 8 cali to jak koła od traktora zamontowane do malucha, kiepski dobrałeś ten silnik, do foxa to śmigło max 5 cali, najlepiej czwórka ... wystarczy Ci te 150-200 gram ciągu aby poprawnie latał, i tak wagowo lata poprawnie w zakresie do 120 gram wagi (mój ważył 130 z groszami, latał fatalnie niczym kawał pręta z doczepionymi powierzchniami sterowymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Foxa tego pakietu nie włożysz, wymiary 58x32x9mm szukaj czegoś o bardziej "kwadratowych" wymiarach.

Tak samo nie włożysz regulatora 20A bo jest duży. W polsce niestety trudniej o mini ale szukaj regulatorów 6-10A.

Pomyśl nad zakupami u chińczyka. Silnik kupisz za 30zł, serwa po 10, pakiety po 15,regulator 25 będzie znacznie taniej niż u nas.

W maleństwach walczy się o każdy gram więc szukaj oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano racja, do foxa pewnie zrobię inne zamówienie na hk...

Ale silnik już mam kupiony i może założyłbym go do jakiegoś mmodelu z depronu i tu pytanie czy ten pakiet będzie ok pod ten silnik, żeby mi nie spuchł i te sprawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 mAh 20C i robisz sobie spokojnego parkflyera, jakąś halówkę i będziesz miał nawet trochę nadmiaru ciągu aby poszaleć, 3 serwa 5 gram, regulator 10A i po sprawie a przy okazji to i latania będzie z 10 minut .. ale to bezsensu robić model i kupować całe wyposażenie tylko dlatego, że masz wolny silnik, sprzedaj go i za to masz już 1/3 wyposażenia do foxa na hk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.