Skocz do zawartości

Zbiornik paliwa a akrobacje-gasnięcie silnika


BART

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas latania moja spaliną mogę wykonywać akrobacje do połowy mniej więcej baku,potem są problemy kiedy wykonuję gwałtowne akrobacje i zdarza się ,że gasnie silnik.

Kiedy po połowie mniej więcej baku zaczynam spokojniej latac wszystko jest ok.

Widziałem na zawodach jak samoloty wykonują ostre akrobacje od poczatku do końca.Pytanie moje:

 

czy coś jest nie tak z moim zbiornikiem ,czy są jakies specjalne metody montowania oprzyrządowania zbiornika(dodatkowe przewody lub coś takiego?)

Wężyk w zbiorniku odprowadzający paliwo do silnika jest giętki i swobodnie porusza się we wszystkie strony i jest oddalony od tylnej sciany zbiornika o ~0,5 cm-1cm, zgodnie z instrukcją.

Jak zrobic ,aby przy mniejszej ilości paliwa zawsze przewód był zanurzony??

 

Prosze o pomoc :-)

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbiornik paliwa to jest bardzo prosta rzecz. W srodku są trzy rurki.Jedna ma koniec przy górnej ściance zbiornika(odpowietrzenie lub ciśnienie z tłumika),druga kończy się blisko dna(tankowanie),trzecia dość krótka zakończona giętkim silikonem z ssakiem(ciężarek 5 do 7 gram). Odległość ssaka od tylnej ścianki 10 mm jest właściwa.

Skoro silnik wypija tylko połowę paliwa przyczyny należy szukać wewnątrz zbiornika.Często silikonowy przewód podwija się do przodu.Często są nieszczelne lub pękniąte rurki mosiężne(zazwyczaj).Zbiornik musi byc umiejscowiony w osi gażnika i jak najbliżej silnika.Gaśnięcie silnika w locie może być spowodowane zbyt ubogą mieszanką.Zazwyczaj w instalacjach bezciśnieniowych lub niskociśnieniowych(ciśnienie pobierane z tłumika) silnik w locie poziomym jest trochę przelany.

Jeśli zbiornik jest w osi i blisko silnika a w środku wszystko jak należy i oczywiście silnik sprawny to musi działać.Wszyscy tak latają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.