Skocz do zawartości

Jak ściągnąć model z USA?


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem jakiś czas temu w Hobby Lobby kit Telemastera za 90 USD czy coś koło tego. Do tego zamówiłem silniczek AXI + śmigła. Ponieważ model był "backorder" sklep wysłał mi pierwszą paczkę z silniczkami i śmigłami i czekał aż dostanie z fabryki modele.

Pierwsza paczka jeszcze do mnie nie dotarła, ale dziś dostałem maila z Hobby Lobby, w którym koleś pisze, że

"paczka okazała się za duża" i nie mogą jej wysłać zwykłą pocztą (USPS), tylko kurierem Fed Ex za 200USD. Z dalszej korespondencji wynikło, że mogę im odesłać 1-szą paczkę, to mi łaskawie oddadzą pieniądze.

Ja na nich na razie najeżdżam, że mogli mi powiedzieć o wysokich kosztach przesyłki po złożeniu zamówienia, a nie po 2 tyg. i wysłaniu 1-szej paczki. Sugeruję im, że to ich wina i że powinni coś z tym zrobić. Na razie natrafiłem na opór.

Zastanawiam się co dalej robić.

W ostateczności mogę chyba nie odbierać tej pierwszej paczki, wtedy UC odeśle ją do nadawcy (ja nie poniosę żadnych kosztów), ale nie wiem kiedy to wszystko się przemieli i dostanę zwrot kasy ze sklepu.

Przede wszystkim chciałbym jakoś ten model zdobyć. Może skorzystać z jakiejś firmy co przywozi zakupy z USA do Polski?

Znacie jakąś godną polecenia? Ile to by mnie dodatkowo kosztowało?

 

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kareks. Właśnie testuję tego polamerusa. Okazało się, że mają automatyczny serwis. Wystarczy się zalogować w ich serwisie, sklepowi kazać wysłać nie do Polski, tylko do magazynu Polamer w Chicago, podać w serwisie polameru dane paczki, jak paczka dotrze do Chicago, zapłacić (PayPal albo kartą) i czekać aż złom dotrze do Polski.

 

Koszt paczki o wymiarach 127 x 28 x 20 cm i wadze 5.5 kg wyszedł 27 USD. Przesyłka drogą morską, bo na samolot paczka jest za duża.

Z tego co się dowiedziałem, to rzeczywiście USPS (US Parcel Service - czyli amerykańska poczta paczkowa) zlikwidowała opcję wysyłki drogą morską (spylili flotę) i niektórych paczek (zbyt dużych, zbyt ciężkich) nie sposób teraz tą drogą wysłać.

 

Jak zatrybi, to dam znać, bo wygląda na to że to wygodny sposób na ściąganie sprzętu z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.