Skocz do zawartości

Pierwszy raz we chmurach :-)


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

poprosze więcej informacji

 

Trudno mi występować w takiej roli, ponieważ modelem w chmurach nigdy nie latałem.Jednakże przemyślenia w tej sprawie upewniają mnie , że coś takiego chyba jest możliwe.

Ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że do modelu nie weżmiesz tego co byś chciał wziąć, dlatego staram się być minimalistą . O ile do pilotowania FPV takie niezbędne min. to tylko kamera (sprawdzone) o tyle latając w chmurze już jej nie masz( tzn obraz z niej nie niesie już

żadnej informacji na temat położenia płatowca w przestrzeni . Nawet pilot samolotu trzymający :ass: w fotelu nie jest w stanie określić w jakim położeniu jest płatowiec, co w konsekwencji kończy się niekontrolowaną wypadką z chmury. Poza tym nawet gdybś dobrze znał teren nad którym latasz, ponowne odnalezienie się graniczyć będzie z cudem.

 

Dlatego takie niezbędne minimum do tego typu lotu to sztuczny horyzont plus GPS

 

oczywiście to nieco komplikuje sprawę , ale na pewno warte jest obejrzenia widoków jakie

rozciągają się z tej perspektywy. pozdr.

 

P.S. No tak - to takie marzenia modelarskie :D (może do zrealizowania kiedyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hehe, wkońcu po długim urlopie kolejny film , tym razem, z Rudy Śląskiej Halemby, lot nad elektrownią Halemba.

 

 

Konfiguracja z małymi zmianami:

 

Kamera KX-191

Nadajnik RangeVideo 500mW

Nowy pan tilt

Odb. 13cm

Antena Patch 8dBi

 

W goglach widoczna poprawa jakości obrazu, natomiast zauwarzyłem, że nagle pojawiły się zakłócenia od elektroniki (regulatora)

V-mate jak zwykle jakość video pogorszył ;-(

 

Trasa przelotu mniej więcej taka:

 

69353da525fb07b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam szpiegostwo ;-), przy następnym locie spróbuje obniżyć lot, ale boję się, że będą kłopoty z zasięgiem, bo elektrownia od miejsca startu jest oddalona o jakiś 1 km.

To tego są drzewa po drodze (laski) co zresztą widać na filmie i zdjęciu satelitarnym.

Statyw z anteną odbiorczą umieszcze na samochodzie, by antena obdiorcza była jak najwyżej.. no i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny locik, tym razem w kierunku kopalni Halemba

łączna odległość jaką pokonał mój ES, to ok 3km (w lini prostej kopalnia-baza, ok 1,3 do 1,5 km)

 

 

Zakłócenia, które się pojawiają, są efektem tego, że ok 20 metrów od bazy odbiorczej inny modelarz latał helikiem (benzyza) na 2,4GHz

 

Trasa przelotu w przybliżeniu taka jak poniżej:

 

05606c3bad192311.jpg

 

Mam jeszcze jeden film, na którym latam nad elektrownią, lecz tym razem zniżyłem pułap, tak aby dobrze przyjrzeć się kominom ;-)

 

Oczywiście, też zapodam go na forum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.