Skocz do zawartości

Projekt, silnik, PoMoC


Alkadias

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Żeby nie było mam 12 lat.

Kilka razy robiłem samoloty ( proste ) z kartonów, dobrze latały lecz oczywiście bez silnika nic dużo nie zdziałały.

Zrobiłem samolot z kijków bambusowych i folii "strecz" nie zrobiłem tylnej części ponieważ musi mieć odpowiednie wymiary do skrzydeł itp.

Więc...

Długość jednego skrzydła to 75cm

Długość całego samolotu to 151cm

 

Teraz jakie wymiary mają mieć "skrzydełka" na tyle

Oczywiście tylne "skrzydełka" muszą mieścić się na kijku o wymierze 151cm

 

A i jeszcze jakie śmigło muszę zastosować i silnik elektryczny aby samolocik poleciał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaczynasz, i chcesz zacząć przygodę z RC, to proponuję... czytać, czytać i czytać. Teorię.

Zaś latanie najlepiej rozpocząć od szybowców.

Masz w ogóle aparaturę? Sprzęt?

No chyba, że model który chcesz stworzyć to ma być niesterowany model z napędem...

 

 

:arrow: http://www.niedzwiedz100.host.sk/abc/index.html

Powinno pomóc, przejrzyj, poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest może już kwestią gustu czy czegos podobnego, ale ja preferuję nie zakup gotowego modelu, ale osobno: sprzęt, osobno model (wykonywany samemu). Takie rozwiązanie głównie z uwagi na apraturę, bowiem jeśli kupimy ją dobrej jakości, to posłuży nam długo, a co do tej z "gotowca" mam wątpliwosci.

Poza tym, jest chyba większa satysfakcja z własnoręcznie wykonanego modelu, a jeśli będzie to prosty deproniak to straty są znacznie niższe niż przy rozbiciu gotowca.

 

Co kto lubi, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o do tej z "gotowca" mam wątpliwosci.

Poza tym, jest chyba większa satysfakcja z własnoręcznie wykonanego modelu,

No nie powiem zebys nie mial racji, podoba mi sie takie podejscie. satysfakcje zeczywiscie wielka, z tym ze troche pochopnie zuciles sie na samodzielne zaprojektowanie samolotu. Bylo by praktyczniej skozystaz z gotowych planow.

A wracajac do Twojego pytania, powiezchnia statecznikoww zalezy od powierzchni skrzydla i od dlugosci belki ogonowej, dales nam troche za malo danych.

Oblicza sie ta wielkosc ze wzorow. Nie mam ich, ale poradze ci cos innego.

Znajdz plany modelu o rozpietosci i powierzchni podobnej do Twojego modelu i odrysuj tamten statecznik. Krzkalt oczywiscie mozesz zmienic, liczy sie powierzchnia.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.