Skocz do zawartości

Dobór regulatora ESC do baterii 33A


marcinus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam pytanie dotyczące doboru regulatorów w quadcopterze.

W urządzeniu będą cztery silniczki (a więc i cztery regulatory).

Bateria, jaką zamówiłem, ma nominalny prąd rozładowania 33A - http://abc-rc.pl/ABC-Power-3S-1100-30C

Silniczek bezszczotkowy (póki co, mam jeden) ma maksymalny prąd 12A - http://abc-rc.pl/ABC-Power-1806-CCW

 

Przeczytałem, że powinno się dać ESC "z zapasem", aby się nie spaliło, gdy obciążenie będzie większe.

Ale z drugiej strony, silniczek ma maksymalny prąd 12A... jak to interpretować?

Czy potrzebuję ESC, które wytrzymają 35A?

Poza tym, wszystkie cztery regulatory będą podłączone do jednej baterii - czy to ma znacznie?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tym temacie :)

 

Marcin

 

PS Na dodatek, zamówiłem jedno ESC EMAX 12A z firmware SimonK... i prawdopodobnie je spaliłem, podłączając 12V do wyjścia 5V z BEC :/

Nawet nie wiem, czy to ja zespsułem, bo w ogóle nie wydaje dźwięku po poprawnym podłączeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeżeli te dodatkowe np. 10-15 gram tobie nie problem (no i kilkanaście kilkadziesiąt złotych) to kup nawet i o 50% mocniejszy, sam w sobie regulator nie pobierze jakoś więcej prądu (ich wydajność/sprawność dużo zależy od samego producenta, bo rozumiemy, że mierząc prąd jaki ciągnie silnik to tak naprawdę prąd jaki ciągnie regulator, silnik pobiera hmm 95% tego ??, reszta idzie na straty (tranzystory mocy w regulatorze-ciepło)  itp). Np silnik bierze maksymalnie 30A to kup regulator 35A-40A, a nawet i 50A nie zaszkodzi, ale nigdy że silnik może wziąść 32A, a ty kupujesz regulator 30A, jak dobry regulator 30A to i z 32A se poradzi, ale trafi się lichy egzemplarz i może być różnie. Tym bardziej jak BEC regulatora zasila odbiornik, to gdy spali się regulator to oprócz, że się silnik przestanie kręcić to i odbiornik nie będzie działał, a co to oznacza to chyba każdy wie.. Generalnie, regulator i akumulator (ile amperków mogą z siebie oddać) z rezerwą prądową minimum 25%, wtedy jest bezpiecznie dla naszej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź :)

 

Więc jeśli mam 4 silniczki po 12A max każdy, to nie wystarczy mi bateria 33A ? Muszę kupić jakąś przynajmniej 48A? :/

Czy może bateria sama w sobie ogranicza maksymalny prąd, jaki dostarczy do obciążenia?

 

A jeśli chodzi o te ESC - chyba zaryzykuję z tymi 12A, mają napisane, że wytrzymują "peak 15A", więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.