Skocz do zawartości

Tęczowy Basic


Barlu

Rekomendowane odpowiedzi

A no prosiłem Motylastego o usunięcie tematu z szybowców bo tam nie pasuje, i proszę jeszcze raz w tym temacie :D Zakładam nowy gdyż, nie wypada mi kontynuować tamtego odbiegającego całkowicie od działu. I tak, basic skończony, czeka na oblot po upadku przez pomyłkę w sterach, nawyk z latania, a tu pokręciłem kanały i nie potrzebnie. Czeka nadal na ten oblot... A wygląda tak, jak w temacie, chodziło mi by był jak najbardziej kolorowy i chyba się udało... Dziś jeszcze dodałem gwiazdki bo stwierdziłem że jest pusty. Oto on w świetle lamp flesha :mrgreen:

http://img242.imageshack.us/img242/7164/p4231375ij5.jpg

http://img113.imageshack.us/my.php?image=p4231376nk4.jpg

(niebieski pasek na lotce jest ciemniejszy tylko tak światło odbiło)

Jeśli coś z tego "malowania" mu odjąć bo jednak stwierdzi ktoś i mi doradzi że szpeci, postaram się to usunąć lub zmienić ewentualnie coś dodać. Miały być paseczki na tylnym stateczniku ale siostra mi stwierdziła że głupio z tymi paskami, no cóż też tak stwierdziłem po dłuższym patrzeniu.

lot nim szacuje na max gazu ok 7-8minut, tak mi wyszło przy mierzeniu go zaczepionego do ciężarka. Więc w tym przedziale 10minut z lotem się wyrobi, mam nadzieje że robota nie pójdzie na marne. Waży ok 300g, nie mam jak zaważyć dokładnie, jeszcze spróbuje stara wagą kuchenną :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba poprawiłem troszkę. To ja podam może jakieś parametry.

Konstrukcje chyba każdy zna, kadłub i zastawki balsa, a "rusztowanie" z listewek sosnowych. Łoże silnika zrobiłem ze sklejki 1,5mm (przy mocowaniu 3mm). Rozpiętość: 70cm. Wyposażenie: Li-pol No-name 1400mAh 8C (nie grzeje się więc chyba jest ok), regulator: TP 18A. Silnik TP 2408-21T na śmigle GWS 8x4. 2xSerwa hs-55. Odbiornik, mikro Hiteca :wink: (wczoraj już pisałem zaspany lekko, ale to chyba żadne tłumaczenie błędu :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sumie wypadało by jakoś zakończyć to co zacząłem i podać tu informacji kilka o nim..

W wyposażeniu uległ zmianie akumulator, na ten od Ładziaka dualsky 2200mah 3s i silnik na taki z klubu alexa póki co :wink:

 

Model został oblatany kilka dni temu (informowałem o tym), był już z 6x na niebie, próbowałem nim zrobić beczkę i pętle, zakończyłem je sukcesem :mrgreen:

Zastanawiam się na dorobieniem SK, bo będę miał 1 sztukę serwa 8g prawdopodobnie na tzw. "zbyciu", (mniejsze by wystarczyło, ale nie zamawiam nic już teraz a to tak czy siak będzie się poniewierać) a łatwiej by mi się lądowało na krótkim i niezgrabnym "pasie" który właśnie mam niestety, tylko ten mam niedaleko domu, jak lądowania to i starty łatwiejsze, i może coś więcej dałoby się nim wykręcić w powietrzu :roll: Tylko czy to dobry pomysł? waga wzrośnie o jakieś 10g :lol: A model ma zaledwie 69cm rozpiętości, ŚĆ jest tylny lekko, model przez to jest agresywniejszy... Jest on też szybki :wink:

 

EDIT!: Spróbuję, zrobię z takim "siuśkiem" u góry co akrobacyjne modele mają... Zawsze można od montować SK jakby coś nie grało z nim. ewentualnie obetnę ten siusiek, zoabcze jeszcze jak wyjdzie z wyglądem z tym :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A tymczasem powstało kilka zdjęć i filmów. Filmików niestety nie wrzucę, gdyż nie mam dość szybkiego internetu a 3h na zrzucenie jednego filmu na YT nie zamierzam czekać, przykro mi...

 

5b8c51f5_P6272219.jpg

a11c87c2_P6272218.jpg

ebf2c7b1_P6272202.jpg

298f3d7a_P6272197.jpg

09004b08_P6252175.jpg

66a14bed_P6272226.jpg

7f90f863_P6272223.jpg

 

Oto zdjęcia (powyżej). Banan na twarzy "pilota" na jednym ze zdjęć pokazuje że model lata po odbudowie i ma się dobrze. Pełna okazałość pilota i modelu również jest, niestety przez nieuwagę zostało nie obrócone :oops:

 

(edycja nie była chyba na miejscu, jeśli jednak to poprawię to tylko proszę powiedzieć na PW)

 

Poprawiłem CI ułożenie zdjęć.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że model lata i daje satysfakcję :wink: .

 

Może to tylko moje wrażenie, ale na pierwszym zdjęciu jakie dałeś (to z linkiem do imageszaka) widzę dziwnie zaizolowane złączki! Chyba nie chcesz, żeby to się w powietrzu zwarło... Wartoby to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączki od silnika o tym mowa? Są one owinięte taśma izolacyjna (od strony silnika, nie miałem odpowiedniej koszulki) i to takie złudzeni chyba bo taśma jest żółta :wink: Dokładnie starałem się odizolować od reszty :) A no lata, satysfakcja też jest... Miły jest model jak nie ma wiatru, i mu akumulator pada, dziwne... Ale prawda to iż model jest dość szybki jak na swoją "kategorie wiekową" (trenerek elektryczny). I przyjemniej alta jak jest przepustnica tak w połowie lu gdy akumulatory padają :twisted: Ale polecam wszystkim taki model do zrobienia od tak z nudów lub gdy "szybko" potrzebujemy czegoś miłego do latania :wink:

 

 

Mały filmik z lotu przed wytrymowaniem (do pobrania):

http://rapidshare.com/files/125576430/P6262180.rar.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to stary lut przecież , pierwsze lutowanie złączek w życiu. Po zmianie silnika wszystko prze lutowałem i zrobiłem tak jak Grzesiek mówi. na tamtych zlutowaniach nawet nie poleciałem ani razu, bo jakoś tak wyszło... Potem coś te luty były kiepskie bo się wyrywało łatwo mówię coś tu nie tak, znalazłem na forum jak lutować takie coś i zrobiłem tak. Teraz jest estetyczniej i w rurce termokurczliwej, o wiele ładniej to wygląda (tyko kable od silnika są w taśmie bo nie dałoo się dopasować ładnie rurki, a na mm nie chciałem lutować). Zaraz dam zdjęcie...

 

 

528e2935_P6282257.bmp

 

Mniej więcej tak to wygląda, aparat każde wygięcie wychwycił :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.