Skocz do zawartości

Projekt Spirit


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A czemu sie nie chwalisz ile waży gotowy ??

Ano dlatego ze nie mam wagi pod reka.

Moze dzis zwaze to napisze

 

Czy wszystkie bezogonowce są tak czułe na wysokośc?

Bo na filmiku tan model lata bardzo nerwowo

Nie sadze. Ten filmik to pierwszy lot gdzie w miedzyczasie trymowalem model. Nie bylo to latwe latanie bo wiatr byl za silny na ten model. Momentami nie moglem zmusic modelu do lotu..Model stal w powietrzu a nawet potrafil sie cofac

 

EDIT

Ertman..Pytales ile wazy to juz Ci mowie. Waga gotowego do lotu modelu to dokladnie 249g ( w tym 60g olowiu ) Powierzchnia to 21dm? wiec jest niezle...chyba....

Jedyny sposob aby jeszcze zejsc z waga to szczatkowy kadlub i olow poza skrzydlem na dzwigni. Spokojnie odejdzie z 30g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ,że na zbocze swoje model musi ważyć. Latnie jak gazeta czy stawanie pod wiatr jest beznadziejne. Można to osiągnąć w dwa sposoby. Cięższy model co idzie pod wiatr lub odpowiedni i cieńki profil.

 

Mój boblink2 ma 290g i 14dm2 , a radzi sobie przy wietrze 2m/s do wichurki 15m/s. Latałem nim dziś na zboczu o wys 1m ale wiało koło 8m/s.

 

Twój model i tak wg.mnie nie ma szans z klasycznym dlg. Model więc najwęcej frajdy będzie sprawiał na zboczu i warto może by jeszcze pomyśleć na dobalastowaniem go.

 

Jakiś cieżarek pod s.c. zwiekszył by znacznie uniwersalność twojego modelu. Model nie bał się wiatru , a przy małym bez balastu bdzie trzymał sie na mikro zboczu już ;D

 

Napewno jak sie w niego też wlatasz to będziesz nim prawił spore filgle na :rotfl: bo model do tego niemal stworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladałem filmik i jestem pod wrażeniem. Mam jednak pytanko: Gdzie ten Bodzów, jak się tam jedzie? Tyle lat mieszkam w Krakówku, a tego miejsca chyba nie znam, albo nie wiem, że tak się nazywa. Na "śmietniku" bywałem...Koniecznie musimy skończyć naszego szybolka i "Elektrę" ze Svensona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek...Chetnie sie umowie na latanie tym bardziej ze jak pogoda dopisze to na bank bede w sobte w Bodzowie. Jesli byles na smietniku to Bodzow jest obok. Teraz na smietniku coraz wiecej osob lata od strony Ruczaju . Ja mowiac smietni mam na mysli Pychowice , ten teren gdzie sa organizowane zakonczenia i otwarcia sezonu ( pod laskiem )

Do Bodzowa jadac od centrum skreca sie z Tynieciej w prawo tuz za jemiolowa ( to ta co prowadzi na smietnik ). NAjlepiej wpisz sobie w google "fort bodzow" i wlacz grafike.

Po prostu..Bodzow jest po prawej stronie tynieckiej a pychowice po lewej. Dojazd do Bodzowa o niebo lepszy niz na smietnik :) .

O mam...Z tynieckiej skrecasz w widlakowa ( 20m za jemielowa tyle ze w prawo ) a po jakims czasie jadac wzdluz nowej alejki rowerowej skrecasz w lewo...Potem w strone lasu i skret w lewo w ul. bodzowska..i ta szutrowa droga na sama gore do fortu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o taki model mi chodzilo :D:D Modelik lezy sobie w samochodzie i nawet dzis bedac u rodzicow wykozystalem male boisko i przerwe poobiednia na latanie. Dzis tez po raz pierwszy sprobowalem rzucac DLG.

Wiatr wial troszke za mocno co utrudnialo mi dosc skutecznie nauke niemniej pulap 15m jak na pierwsze rzuty to mysle ze niezle :)

Popracowac musze jeszcze nad ustawieniami a przede wszystkim poczekac na optymalne warynki aby na spokojnie zajac sie trymowaniem.

 

Widze juz ze zywiolem tego modelu to bedzie jednak zbocze i wiaterek okolo 15-20km/h :)Szkoda ze na etapie budowy nie pomyslalem o kolku bo chwyt za skrzydlo jest mozliwy tylko w miejscach dzwigarow i trzeba sie tego pilnowac aby nie zgniesc koncowek jak chwyce w innym miejscu.

Inna sprawa ze taki chwyt nie jest tez za mocny i trudno precyzyjnie wyrzucic model. No ale to wnioski do wyciagniecia w nastepnej konstrukcjii choc i ta jest wg. mnie bardzo udana :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowo ze model też daje rade dlg. 15m to już nieźle jak na taki modelik, a myśle że jak wparawa najdzie z czesem to i wyżej poleci.

 

Warto może wstawić kołek, a miejsce pod niego jakoś sprytnie podlaminować co by płata nie uszkodzić.

 

Model trza przyznać ma bardzo oryginalny kształt i już widzę te głosy obserwatorów patrzących z oddali na latający model na zboczu:

 

Patrz UFO :lol: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto może wstawić kołek, a miejsce pod niego jakoś sprytnie podlaminować co by płata nie uszkodzić.

 

Kurcze...Skoda mi pruc plata ale coraz intensywniej mysle o tym :? bo koleczek by sie zdal jak nic :D

W sobote znow wybieram sie polatac . Moze znow bedzie wialo od wschodu a wtedy zapraszam do Bodzowa wszystkich Krakusow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kozystajac z pieknej pogody wybralem sie na popularnie zwany Smietnik czyli do Pychowic. Wielo co prawda nie dokladnie poludnie ale i tak dalo sie fajnie pobawic nad malym stokiem walu.

Niestety bez prucia plata sie nie obedzie bo bez kolka wyzej niz na 15m ciezko jest rzucic.

Loty srednio po okolo 40s, raz udalo mi sie zabrac wyzej i polatalem okolo 4min.

Co do kontrowersyjnego statecznika to jednak to idealne rozwiazanie. Poki co nadal ten sam statecznik i okazuje sie ze moje obawy i zapasowe stateczniki sa niepotrzebne. Model ponadtto jest niezwykle wytrzymaly. Cyrkle i gwiazdki sa mu nie obce juz a uszkodzen ZERO ;-)

oto filmik i kilka fotek z lotow

smietnik1.jpg

smietnik2.jpg

smietnik3.jpg

smietnik4.jpg

smietnik5.jpg

smietnik6.jpg

smietnik7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku super model :)

znasz ta druga osobe bedaca na trzecim zdjeciu????

 

a tak poza tematem: tak z 3 tygodnie moze miesiac temu na Ruczaju z kampusem uj latajac z kolegą DLG i przyjechal "ktos" i tez mowil o SPIRICIE i prosil zone by mu Rmini sprawila to moze byles TY????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku super model

znasz ta druga osobe bedaca na trzecim zdjeciu????

 

a tak poza tematem: tak z 3 tygodnie moze miesiac temu na Ruczaju z kampusem uj latajac z kolegą DLG i przyjechal "ktos" i tez mowil o SPIRICIE i prosil zone by mu Rmini sprawila to moze byles TY????

:lol::lol::lol:

Osoby na trzecim zdjeciu nie znam poza soba rzecz jasna bo na trzecim zdjeciu jestrem sam :D ale juz ta z czwartej fotki jest mi znana i to bardzo dobrze bo to Slawek Maziarz

Praktycznie ostatnio latamy i umawiamy sie na loty wspolnie.

 

Co do tego KTOS-a to jasne ze to bylem ja bo nikt inny nie ma poki co Spitit-a ( no chyba ze inny model o tej nazwie ) :D A tak przy okazjii to Ty jestes wlascicielem Rimini czy tego mniejszego szybowczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) widze ze glownie Krakusy sie tutaj wypowiadaja:) hehe

 

Przeczytajac caly temat jestem pod wrazeniem, piekny model stworzyles.

 

01.04.2007 w Pobiedniku WLK. na lotnisku AK bedzie rozpoczecie sezozu modelarskiego. Ktos wpada?? A w najblizszy weekend (niedziela) zawody balonow na Błoniach Krakowskich, planuje sie tam zjawic z Pelikanem( z gumicuku bede latal) i s8d. Wpada ktos?? 10:00 zaczyna sie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek W .. CZy Twoj kolega to Stan Radzikowski czasem??? :D

Wieczu...Daj znac jak to bedzie na blon iach z programem..Chetnie wpadne popatrzec na rakietoplany i pogadac. Co do rozpoczecia sezonu to napewno bede :)

Poki co czekam na wschodni wiaterek aby uderzyc na Bodzow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bloniach sie wszystko o 10:00 zaczyna:D balony (do 12-13 roku zycia) sobie spokojnie lataja... a ja , krzysiek w, mysle ze koledzy z modelarni tez gdzies z boku rozwiniemy gumicuk i polatamy szybowcami. Rakietoplan niestety moze poleci tylko z reki bo lot na silniku na bloniach moze sie tragicznie skonczyc;/ wiecej niewiem... wszystko okaze sie na miejscu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe muszę się na ten bodzów kiedyś wybrać. A z tego co mi wiadomo (ja też na błoniach będę!!) to o 10.00 zaczyna się latanie balonami i Wieczu z Łukaszem tam mają odwalać pokazy swoimi pelikanami :P Jeśli będzie tam Pan to pozna mnie Pan po tym że jeżdżę na niebieskim rowerze :D A będę prawie na pewno ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin-ty tak sadzisz czy ktos Ci tak powiedzial????? :crazy:

 

jesli chodzi o silniki to p.T.K powiedzial ze niemozemy latac.. Wiem ze masz na mysli WORLD CUP 2006 co byl na bloniach ale to byl chyba wyjatek:) pozatym oblot s8d to lepiej gdzies na odludziu xD

 

PS. Niepiszmy tutaj o tym, zrobie watek w nasze spotkania. Przepraszam za zasmiecanie tematu o Spirit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.