Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze silnika do ramy h800


edge540
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo spodobała mi się następująca rama

 

http://abc-rc.pl/Multirotor-Diatone-H800-V3

 

Chciałbym was prosić o pomoc w dobrze silników i śmigieł. Posiłkując się kalkulatorem ecalc udało mi się wybrać kilka konfiguracji, jednak nie wiem czy to optymalne rozwiązania... I na które parametry patrzeć posługując się ecalc przede wszystkim? Ja kieruje się czasem lotu, nie wiem czy to słuszne? I na ile mogę temu ufać?

 

Ile gramowy uciąg powinienem brać pod uwagę na jeden silnik? Około 2000g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edge a widziałeś pod spodem ten silnik

http://abc-rc.pl/EMAX-MT3510

małe zgrabne i daje rade

Tak widziałem, mówisz, że dadzą radę bez problemu? Bo widziałem też kilka bliźniaczych modeli o udźwigu 1200 czy 1500 gram. Twoja propozycja ma 1780 gram udźwigu. 

 

Nie wiem który z nich były najlepszy by dobrze latał. Nie chcę przestrzelić w za mocny silnik jak i za słaby. A na wszystkich praktycznie w "ecalc" wychodzą mi dobre wyniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wielu obliczeniach i konfiguracjach na ecacl zdecydowałem się na taki zestaw  :)

Rama: 800mm

Silniki: SunnySky V3508 380KV

Śmigła: 15.5 x 5

ESC: 30A

Pakiet 6C 6000mah

 

Kontroler NAZA-M LITE

 

Waga do lotu z Gimbalem i Aparatem to około 4000g.

bez niego  około 3000g

 

4000g x2 = 8000g x1,2 = 9600g / 6silników = 1600g ciąg jednego silnika? Chyba tak by to wychodziło?

 

Czas lotu z aparatem wychodzi około 11 min(czas zawisu 15 min).

Bez niego 15min (czas zawisu 25min)

 

Czy te czasy są realne?

 

Czy zostawić te silniki pomimo tego, że są wykorzystane na maximum swoim możliwości? (największe śmigło z katalogu silnika i jak większe napięcie 6S?)

 

Czy lepiej dobrać klasę większe np coś typu 4114 320 KV? By miały większy zapas mocy i możliwości? Tylko czy wtedy nie mają mniejszej sprawności przy takiej samej masie?

 

Czy trzeba uwzględnić masę okablowania? Ile to mniej więcej wychodzi  wagowo na taki model?  :)

 

I jeszcze pytanie czy czasy z ecalc sprawdzają się w praktyce czy mam się martwić?

 

pozdrawiam i dzięki  :P trochę pracy wykonałem sam mam nadzieje, że mi coś pomożecie dalej to ruszyć. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.