Skocz do zawartości

spaliniak na początek ?


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Po wielu przemyśleniach doszedłem do przekonania, że spalina jednak nie jest taka droga w porównaniu do elektryka :P. Zastanawiam sie, czy nie sprawić sobie zestawu do spaliny i jej użyć jako mojego pierwszego modelu z napędem ?

Spotkałem sie z kilkoma opinia przeciwnymi tego pomysłu, jakoby silnik spalinowy to masa problemów. Jak narazie ToTek (w wersji szybowcowej) mam nadzieje wystarczy na jakiś czas, w który bede mogl sobie dorobić, żeby kupić coś z napędem ;)

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

polecam na początek jednak elektryki .... nie wiem jakie masz doświadczenie ale zważając na twój wiek to z tym może być różnie pamiętaj że modele w rękach nowicjusza to bardzo niebezpieczna rzecz która może nawet zabić człowieka. Pomyśl, polataj elektrytami i zdobądź doświadczenie a później porywaj się na większe cele (modele). :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko od ciebie zalezy od czego zaczniesz ale ja takze stawiam na elektryki.to fakt ze prawdziwa frajda jest dopiero jak jest glosno i silniczek fajnie pyka;)mnie narazie odstrasza cala obsluga i czyszczenie.elektryki sa latwiejsze i czysciejsze ale niestety brakuje im czegos.na pewno kiedys moze w nastepnym sezonie tez popykam jakas mala spalinka ale narazie latam bezobslugowo i bezstresowo i jesli sie nie spieszysz polataj elektrykiem(ja mysle ze finansowo to wszystko wychodzi podobnie-wiele razy to przemyslalem)

pozdrawiam i wysokich lotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynaj od spalinek dobrze ci radze coś o tym wiem.

Z kolegą zbudowalismy wierzyczke do szybowca o rozpiętości 2m.

Szybowiec po 20 sek. lotu miał taką prędkosć że cięzko było nim wylondować.

Była to tylko głupota że niemając praktycznie doświadczenia wzieliśmy sie za spalinke.

Model oczywiście wylądował ale na betonowym słupku.

Może i spalinka byłaby tańsza ale rozbiłbyś ją tak czy inaczej.

Po naprawie wyszło by na to samo jak byś kupił elektryka.

Przemyśl to ja tylko chciałem cie ostrzec.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził zacząć od elektryka. Najlepiej Sky Lady- ten model jest super do nauki latania :D . Jak byś chciał mieć elektryka, to najlepiej z napędem trójfazowym. Szczotkowe silniki są :P .Pieniądze mniej-więcej 2x większe, ale np. kup sobie silniczek e-max cf 2822 i regulator Dynam 18a i pakiet li-poli (to zależy od ciebie, ja bym ci radził o prądzie rozładowywania min. 10C i o pojemności jakieś od. 1300 mah w górę :wink: Serwa wystarczą e-sky 8g, odbiornik i kwarc -to zależy, jaką masz aparaturę. Do tego zestawu, który ci podałem (z elektroniki) np. Mini-mag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.