Skocz do zawartości

Witam


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Zawitałem na forum powodowany głodem wiedzy w dziedzinie modelarstwa.   Myślę że to dobre miejsce żeby dowiedzieć się co i jak.  Nie będę ukrywać również że samo modelarstwo nie jest moja pasją.  Na pierwszym miejscu są motocykle a na drugim latatanie :)  Zapewne wolałbym kolejność odwrotną, ale co tu dużo gadać.  Kasa, kasa i kasa.  Cały świat wokół tej kasy coraz bardziej niebezpiecznie zaczyna się kręcić.

Nawet gdybym sprzedał  motocykle to na samolot nie wystarczy.  Swoją drogą to motocykliźmie  jestem niezły i mogę pomóc gdyby ktos potrzebował rady.

Pracuję w zakładzie w jakimś stopniu związanym z lotnictwem, najbardziej z powodu technologii produkcji i materiałów jakich używamy i w mniejszym stopniu poprzez samą produkcję na potrzeby lotnicze.

No ale żeby nie ciagnąć za długo to naświetle problem.

  Zostałem namówiony, albo raczej zapalony :)  do dosyć niecodziennego projektu:   zbudować samolot.

No i o ile moja wiedza materiałowa w tej dziedzinie jest na dobrym poziomie to doskonale zdaję sobie sprawę że taki samolot to nie przelewki.

  Posiadam projekt motoszybowca.  Wszystko obliczone itd.  itp...   narysowane i co tam chcecie.  Budowa została przez konstruktora rozpoczęta samodzielnie ale niestety musi byc zaniechana.  Po pierwsze przez jego stan zdrowia a po drugie z powodu kilku błędów które on popełnił w samej technice uzycia kompozytów do jego realizacji i naprawic tego się nie da niestety.

Jednostka ta chociaż niezwykle fajnie wygląda na planach to w realu jeszcze nie zaistniała i musi oczywićie przejść przez caly ten kołowrot związany z dopuszczeniem do lotów.

   Ja zaś dla odmiany pomyślałem czy aby nie warto najpierw zbudować modelu w dużej skali.

Dlatego tutaj jestem.  Bo gdzie jak gdzie ale u modelarzy z pierwszej ręki można dowiedzieć się najwięcej.  Jak to jest z modelem.  Na ile zachowanie modelu będzie podobne do rzeczywistej konstrukcji.  Czy można na modelu odkryć coś co wymagać będzie poprawek i czy to będzie miało zastosowanie w rzeczywistej wielkości.

Mam nadziejęj że pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.