Skocz do zawartości

APARATURA GRAUPNER MC24 (GOLD)


41G66

Czy warto kupić aparaturę RC GRAUPNER MC24  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto kupić aparaturę RC GRAUPNER MC24

    • TAK
      20
    • NIE
      5
    • NIE WIEM
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed zakupem nowej aparatury RC. W obecnej chwili posiadam aparaturę f-my HITEC OPTIC 6FM. Chciałbym zainwestować w nową aparaturę przyszłościowo tak na kilka lat. Może ktoś posiada taką aparaturę i poteafi obiektywnie opowiedzieć o jej walorach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są moduły, nie wiem tylko dlaczego do JR, MPX i Futaby. Graupnerowskie są tylko wbudowane w MX-16 i jeszcze jakiś nadajnik.

ale pewnie można dostać też osobno, wystarczy napisać.

 

EDIT:/ zapomniałem, JR i Graupner to jeden producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad częstotliwością nadajnika , przyszłościowo to 2,4GHz ale czy Graupner już produkuje takie paratury.

Też nie wiem czy Graupner to robi lub będzie robił ale popatrz na to 2w1 czyli 2,4GHz+35MHz w jednym nadajniku między innymi w MC-24

http://www.acteurope.de/html/s3d-maxx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parametrów i możliwosci to od MX16s w górę sie nie dyskutuje musisz tylko wiedziec jedno ze kciukami nie polatasz tą radiostacją :D jeżeli latasz pulpitowo to ok.Druga sprawa to wg mnie MC24 ma takie bajery które są niepotrzebne więc radze sie zastanowic bo wywalisz 5 kafli na nadajnik który nie bedzie Ci potrzebny.Z Optica wystarczy przejsc na MX 16 lub MC19 i funkcji Ci na pewno wystarczy bo chyba nie latasz laminatową extrą 3.3m z silnikie 150ccm i chcesz przyszpanowac nowym nadajnikiem a nawet do takiej exty wystarczy MX 16s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC-24 to aparatura z najwyzszej polki, jak juz wielu wspominalo. Ale dokladnie zastanow sie czego potrzebujesz. Jesli kanalow to mozna zrozumiec- masz tutaj bodajze 12 ich. Chcesz wiecej wez Futabe MZ14/Fx-40.

 

A funkcje?? W wiekszosci ich nie potrzebujemy. Wg mnie niezbednym minimum w przypadku np. samolotu akrobacyjnego jest posiadanie:

- mozliwosci uzycia 2 serwa na lotki, bez ustawiania dodatkowego miksera,

- KRZYWA GAZU (z tego co wiem, w standarcie MX-16 nie ma tej funkcji, wiec wg mnie odpada- dodatkowe miksery niby umozliwiaja zrobienie 3 punktowej krzywej, ale to nie to samo)- jest to funkcja calkowicie niezbeda w silnikach benzynowych i w wielu elektrycznych,

- minimum 2 miksery dowolne,

-z 7 kanalow sie przyda.

 

Zlotym srodkiem jest wg mnie albo Futaba 9C (10C) albo JR 9X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze warto sie zastanowic nad FX-40. Przede wszystkim chcialbym miec aparature pulpitowa. Mysle ze taka jest bardzo wygodna. Funkcje w radiach RC to itak przerost formy na trescia. ale gdy ich brak to boli bardzo bo wtedy sobie uswiadamiamy ze wrto bylo wydac troszke wiecej pieniazków i byloby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC 19 lub MC 22 wystarczynie nie dam głowy,ale krzywa gazu powinna byc w jedynym i drugim moze ktos z posiadaczy sie wypowie ja mam MX 16s i tak jak Booogie napisał brak krzywej gazu, ale mozna to zrobic mikserami co jest duzo trudniejsze i pewnie nie działa tak jak trzeba ( brak dokładnosci mało :x punktów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.