Skocz do zawartości

Night Thunder RC - modyfikacja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W moje łapy wpadł ww. model, który z tego co wiem można zakupić w sieciach sklepów Tesco więc szału nie ma. Jednakże jest to idealny model żeby sobie pojeździć pomiędzy lotami w oczekiwaniu na naładowanie akumulatorów. Co chce zrobić.

 

1. Wymienić baterię 600mAh, 9.6V na baterię z większa pojemnością. Minus tej baterii jest taki ze według instrukcji ładuje się aż 8 godzin. Oczywiście jest to NiMH.

2. Wymienić silnik. Tutaj mam problem ponieważ nie wiem jaki obecnie jest zamontowany. Wymiary obecnego silnika to

  • Średnica 2,5 cm
  • Długość 3 cm

Mam możliwość zamontowania dłuższego silnika tylko pytanie czy taki silnik może być nie osłonięty ? Nie będzie przeszkadzał mu kusz ? Ktoś ma pomysł w jaki silnik celować żeby nie kupić o podobnej mocy ?

 

3. Sterowania raczej nie zmienie bo będzie to nieopłacalne ale muszę poprawić mechanizm (serwo), które odpowiada za skręcanie.

 

Jeżeli ktoś dysponuje zapasowymi częściami do podobnych modeli to proszę o info.

 

Pozdro

 

post-12966-0-01830100-1430556308_thumb.jpg

post-12966-0-07288700-1430556334_thumb.jpg

post-12966-0-06998100-1430556343_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka skala modelu ? 1:18 1:16 ??

 

Tutaj masz wątek o przeróbce: http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=60909

 

Niestety na mocniejszym silniku długo nie pojeździsz na oryginalnym przeniesieniu napędu.

(plastikowe zębatki dyferencjałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.