Skocz do zawartości

Model Spalinowy WOT4+ Irvine 46+Futaba


wot4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów,

Jak już pisałem, stałem się posiadaczem modelu samolotu (prawdopodobnie trener) WOT 4. Samolot jest napędzany silniczkiem Irvine 46 o pojemności 7.45cc

Do modelu zostały zamontowane siłowniki marki FUTABA a wszystko pracuję pod kontrolą Aparatury FUTABA T6EXA

 

Do zestawu otrzymałem absolutnie wszystko co potrzebne do rozruchu i lotu.

 

Teraz kwestie podstawowe:

 

Nigdy nie latałem modelem, dużo oglądałem- gdyż w moim mieście działało duże kółko modelarskie. 

Nie chciałbym uszkodzić modelu, bez uprzedniego treningu- nauki. Więc co radzicie na początek?

Czy ktoś z Was uczył się na modelach "docelowych", czy na początek zakupiliście jakieś budżetowe modele, elektryczne etc.

Czy nauka latania jest naprawdę taka trudna? załóżmy że dysponuję dużą ilością trawiastego terenu, podstawową wiedzą na temat aerodynamiki, czy sterowania samolotem (grałem sporo w symulatory lotnicze) i wystarczająco dużo zdrowego rozsądku i świadomości swoich ograniczeń.

 

 

Prosiłbym o wskazówki, 

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "początkujących" był wielokrotnie omawiany :). Model, który posiadasz to prawdopodobnie górnopłat o sporym wzniosie. Do nauki się nadaje. Dobrze postąpisz jeśli skontaktujesz się z kimś doświadczonym w najbliższej okolicy. Polataj najpierw na kablu. Zaoszczędzisz czas, nerwy, pieniądze. Przed pierwszymi lotami usiądź do symulatora by nauczyć się odruchów; model leci od Ciebie i na Ciebie, zakręt itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.