Skocz do zawartości

Kolejka Piko


mikpasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie zaznaczam, że nie wiem do, którego działu wstawić to pytanie więc dałem tutaj.

Buduję makietę w skali h0 z kolejką Piko i chcę zrobić wzniesienie, ale nie wiem pod jaki kąt ona podjedzie? Nigdzie w internecie nie znalazłem tej informacji,a chcę zrobić górę na którą pociąg będzie wjeżdżał, ale nie chcę przesadzić z nachyleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konkretnej wartości, ale to nie będzie zbyt stromy podjazd. Weź pod uwagę fakt, że łuki zwiększają opór, im dłuższy skład tym ciężej będzie, no i nie każda lokomotywa ma osie o zwiększonej przyczepności. Zrób próbę na kawałku płyty i po sprawie. Ewentualnie poszukaj forum kolejkowego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie siedzę w temacie kolejek więc Ci jednoznaczne nie odpowiem. Wydaje mi się, że dla promieni R3 i R4 A-Gleis nie powinno być problemów. R1 unikaj nawet na płaskim - dla dużych parowozów może być za ciasno. Proponuję rejestrację na wcześniej podanym przeze mnie forum - tam powinieneś otrzymać rzetelne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.