Skocz do zawartości

Wicherek 25


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że ToT-tka musze wykonczyc, potrzebuje troche materiałow, a szkoda mi pieniedzy na przesylke, to uznalem że moge odrazu zakupić troche materiałów na kolejny model. Wybór padł na wicherka 25. Teraz zasdanicze pytanie - czy dobry wyborem byloby robienie go zgodnie z planami i opisem budowy na www.alehar.prv.pl ? Z tego co wyczytalem, dość solidnie jest tam wszystko wytłumaczone i opisane :). Materialy także dobrałem zgodnie z tymi, które sa na stronce. (Jako że wymiary dość specyficzne jedynie takie sklejki pasowałyby)

Sklejka topolowa 3,0 x 420 x 620 mm

Sklejka brzozowa 1,8 x 600 x 800 mm VILKO

Dobry wybór ?

W planach na pokrycie chcialbym zastosowac japonke, bo folia na cały model troche by kosztowała (na dodatek nie mam żelazka fachowego do takiej roboty).

Czy prócz tego co jest podane na strone "alehar" potrzebuje coś do budowy ? Wiadomo, kleje, lakiery i takie sprawy też trzeba kupic, ale chodzi mi o same materiały na budowe modelu :).

Co do wyposażenia... jeszcze sie nad tym nie zastanawialem, ale przypuszczam ze bez spalinki sie nie obejdzie ;\ Przerobienie na elektryka kosztowałoby mase pieniędzy, regler 200, silnik 200 i pakiet pewnie też z 200. A tak to miałbym dwa zestawy :) (do malych elektryków i spalinki :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ile arkuszy japonki potrzebowałbym do pokrycia calego modelu ? chce kupić wszystkie potrzebne materiały do budowy, tak żeby pozniej nie dokupować pozniej i znów płacić 16zl za przesyłke ;\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, policzyłem ;) wyjdzie pi razy drzwi na oko 170dm2 ;) (ze sporym zapasem ;) ) Co do ceny za sprzęt... jak oglądałem, to silnik z ciągiem 1,2kg 100zł (Ray), pobiera chyba 30A. Regiel 100zł no a pakiet według uznania ;), także troche przesadziłem, ale aż tak tanio jak powiedział Baxter to nie jest :P. Co sądzicie o tym materiałach ? potrzebuje cos jeszcze do budowy ?

Nitrocellon 200g

Sklejka brzozowa 1,8 x 600 x 800 mm VILKO

Sklejka topolowa 3,0 x 420 x 620 mm

Balsa 4 mm twarda

3x10x1000 mm

3x5x1000 mm

Klej Wikol 200g

Koło 30 mm

Papier japoński gruby 21g / m2

Żywice, CA, piłki do wycinania, i takie cuda mam, chodzi mi głównie o materiały do zbudowania samego modelu :). W planach chyba juz nic więcej nie ma, ale może jako niedoświadczony modelarz coś przeoczyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Do trenerka nie potrzebny Ci ciąg na poziomie 1,2kg.Ray 3530 i śmigło 10x5 lub 11x6 oraz li-pol 1300mAh 3s w zupełności wystarczy.Mam taki napęd w szybowcu o rozp 2,65m.Oczywiście można jakiś mniejszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... bedzie :\ w planach waga SAMEGO modelu ma wynosić 1000G (to jest chyba 1kg ? :D chyba że duże G co innego oznacza :P) plus wyposażenie, to wyjdzie 1,5kg ? pewnie cos koło tego... Ten model ma 1,76rozp, także nie wydaje mi sie że to będzie aż tak dużo (na dodatek to jest trenerek, nie akrobat :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

To faktycznie mały silnik elektryczny nie bardzo sie nadaje.Ale taki RAY sobie poradzi.Chyba jednak będzie lepiej z silnikiem spalinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już, to po dłuższych przemysleniach jedynie elektryk, do spaliny musiałbym jeszcze maaaaaseeeeeeeee rzeczy kupic... Meloow, własnie dlatego chce zrobić coś dużego :). Nie mam wyposażenia, także nic mnie nie trzyma, jedynie później troche będzie problemów z kasą, ale dla chcącego nic trudnego, tak czy siak cena podobna wszystkiego, tylko rozmiary inne :).

Co do deprolotów - nie podoba mi sie to... szczerze powiedziawszy kiedyś już zasmakowałem balsy i tak mi chyba zostanie :). Dawno temu tata kupił mi taką rzutke na gumke, konstrukcyjne skrzydło, pełny kadłub, sklejaliśmy to z 2dni ale efekt nie współmierny do tego co widzimy w modelu depronowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzysz wysoko tylko czy to dobrze dla ciebie .... mysle ze powinienieś zacząć od modeli ok 1m rozpiętości i czyli małe "poperdułki" wtedy możesz budowac z depronu większośc modeli ..

waga takich modeli gotowych do lotu to ok. max 800g i wyposażenie jest wiarę już tanie idąc odrazu w większe modele koszt wyposażenia rośnie a i przy okazji budowy kolejnych nowych większy jest koszt materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanuj sobie budowe modelu max 130 cm rozpietosci i do 800g wagi wtedy mozesz zastosowac serva 8 lub 9g,o cenie nizszej niz 20 zł, silnik do 40zł a pakiet i regler tez cie mniej wyniesie.

Wraz ze wzrostem wielkosci modelu koszty rosna predko... Odczulem to na wlasnej skorze. Za male modele tez sie nie oplacaja, 100 cm to jest taka rozsadna granica "w dol"( dla dwuplata 75cm).

 

Pozdrawiam

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi, jaki zaczynający (nie początkujący) modelarz mierzy nisko :D (rzadko kiedy mozna takiego spotkac, przypuszczam ;) ) Znam swoje mozliwości, ToTo wyszedł bardzo dobrze, miał 1,4m rozpietosci, latał jak głupi :). Wydaje mi sie że dam rade, zwłaszcza z dobrym poradnikiem oraz Wami :).

EDIT: jeśli skończe ToTa, wygrałbym cokolwiek w konkursie, to zawsze można poczekac, zarobić na osprzęt i np. w wakacje polatać wichrem, szczerze powiedziawszy bardziej mnie ciągnie do budowy, niż do latania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla ciebie latał jak głupi ... ja też na początek zrobiłem model Ajoo (1.2m roz) z planów kojota ... i bez włączonego silnika (tylko rzut z ręki) przelatywał ok 25-30m ale trochę gorzej było podczas lotów na silniku. Ja również myslałem że zrobiłęm super model ... ;D ale życie mnie zeweryfikowało ... teraz w moim "hanagarze" ma 9 modeli z czego 3 w pełni uzbrojone ... i mogę powiedzieć ze wiem trosze o modelarstwie ... ale zdobu=ycie tej wiedzy to 3 lata i sporo czytania na tym i innych forach ...

 

EDIT : JAK CHCESZ MODEL TO PRZYJEDZ JUTRO DO MNIE 8.00 - 12.00 dam CI MOJEGO RWD RAZEM Z SILNIKIEM !!!! wkładasz tylko serwa regiel, odbiornik, aku i latasz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow - dzięki ! :) model sie przyda, chociaż też zaczeka, bo jak narazie to nie mam żadnych flaków poza odbiornikiem ;) (no i oczywiście nadajnikiem:P). Móglbyś podać gdzie mieszkasz ?;)

 

Do Baxtera - z tego co razem wyliczylismy to silnik 100zł, regler też 100zł, (jakiś rosyjki markus) i pakiet 200, serwa 100, czy 500zł to aż taki majątek ?:P zanim go zbuduje, zanim oblatam mojego ToTka (którego musze skończyć:P) i RWD ktorego otrzymam od Meloowa, troche czasu upłynie ;) Na dodatek do tych samolotów tez musze wyposażenie kupić, chyba że dostane coś w ramach konkursu :P

EDIT: po prostu będe mieć pracowite wakacje :)

 

A tak z innej beczki, poza tym, że wyposażenie drogie, macie inne zastrzeżenia do tego żebym budował ten model ?;) Bardzo mi sie podoba, oraz jest bardzo łatwy w budowie ;). Wydaje mi sie że dałbym rade coś takiego zbudować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat wrócił do życia :)

Ostatnio nabylem MVVS'a 3,5ccm - w planach było zastosowanie go do uwięziaka, ale jak wiadomo z mojego innego tematu, przekonali mnie żebym jednak zainwestował tą kase w RC.

Po wielu przemyśleniach i poszukiwaniach, doszedłem do tego, że własciwie moge ten silnik wykorzystac własnie do tego modelu :). Teraz będe sie uczyć latać RWD, także wicherek sie może budowac ;). Wyposażenie nie jest aż tak strasznie drogie... 120zł za 4 serwa, pakiecik 40zł, no i wszelakie bajery potrzebne do tego, żeby model stał sie pełnoprawnym spaliniakem (tłumik, paliwo, zbiornik, butelka, przewody, filtr, grzałka). Do tego jakieś 150zł za materiał na model, wliczając farby i wszelakie pierdółki ;).

Wydajem mi sie że to dobry pomysł - czekam na Wasze komenatrze kolejnego mojego pomysłu (przypuszczam że jesteście troche źli, że ciągle zmieniam koncepcje, ale część z nich wypala:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.